Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik képlet ez? Geometria?

Melyik képlet ez? Geometria?

Figyelt kérdés

Szóval van egy tetszőleges háromszögünk. Ismerjük az egyik oldalát, legyen mondjuk a, és két szöget(illetve hármat is): 180 - alfa - beta). Számold ki a háromszög területét.


Tudom, hogy létezik valamilyen sinus illetve cosinus tétel, de sehol sem találtam. Ezzel a képlettel bármelyik tetszőleges háromszög területét ki lehet számolni. Melyik ez a képlet?


2018. nov. 5. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy hol kerested, mert a Wikipédián csak ennek a tételnek egy egész cikket szenteltek, de a Google-lel is igen hamar eredményre lehetett volna jutni:


[link]

2018. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, most kezded még csak az általános iskola 2.osztályát. Mert hogy valaki nem tud olvasni, az ott még elfogadható. A függvénytáblázatban ordít a képlet!
2018. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 vurugya béla ***** válasza:

Csodálom, hogy a válaszolók ennyire nem képesek (lehet, hogy nem is tudják a képletet?):

T=a^2*sinbéta*singamma/(2*sinalfa)

2018. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

vurugya, avval hogy idevágsz egy képletet, a kérdező még nem fogja tudni honnan hozta a szél...


Viszont ha elkezdené lapozgatni a szerencsétlen a fv. táblázatot, akkor találna olyan képletet a síkbeli alakzatok területe fejezetnél hogy


T=a*b*sin(gamma)/2 a területre.


Ha trigonometria részhez továbblapoz, ott talál egy olyant hogy szinusztétel.


b/a = sin(béta)/sin(alfa)


Ha utóbbiból kifejezi bétát és beírja a területképletbe, akkor kapja amit odaírtál.


De ha nem lapozgatja, akkor persze nem talál semmit...

2018. nov. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 vurugya béla ***** válasza:

Nem azért vagyok a gyakorikérdéseken, hogy kioktassam a kérdezőket, (arra ott van pl. a matektanáruk :)). Képzeld magad a helyükbe, mikor kioktatod őket, hogy csak utasítgatod őket konkrét segítség helyett.

Úgy írsz, mintha fel lennél háborodva valamin - szerintem ne olvasgass itt kérdéseket, ha képes vagy ennyire felhúzni magadat. A kérdező segítséget kér, próbálj higgadtan válaszolni, vagy kattints el máshová és nézegess más oldalakat a neten.

Ja! Az én képletem SOKKAL rövidebb és egyszerűbb, mint a Te megoldásod. Kérlek, nézz rá ebből a szempontból is.

Előre is köszönöm...

2018. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Az én képletem SOKKAL rövidebb és egyszerűbb"


Csak épp semmi nem látszik belőle. Ez a baja az oktatásnak is, hogy csak képleteket magoltatnak.A hátteret, a levezetést nem értik és gondolkodni sem tudnak. Ezért lesznek egyre butábbak az emberek...

2018. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 vurugya béla ***** válasza:

"semmi nem látszik belőle"


1. Miért, mi "látszik" a sinusos területképletből?


2. A magyar oktatás gondjait és korunk globális problémáit miért egy gondokkal küzdő diákon akarod leverni?

2018. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 vurugya béla ***** válasza:

1-ben a Te képleteidre értettem a kérdést. Te is csak képleteket tanultatnál?


Egyébként az én képletem is benne van a függvénytáblában :)

(39. oldal tetején, ha jól emlékszem :)))

2018. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Miért, mi "látszik" a sinusos területképletből?"


Az, amit már általános iskolában megtanítottak:


Terület = alap * magasság / 2


És az én képletemben a hülye is látja, hogy


magasság = b*sin(gamma).



Ezzel szemben a te képletedből semmi nem látszik. Önmagában csak arra jó, hogy a sok hülye bemagolja, dolgozat után meg elfelejtse.


Ellenben az általam megadott összefüggéssel, mert ugye az ránézésre kiolvasható egy általános háromszögből.

2018. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sőt szerintem arról se volt fogalmad, hogy a te képleted bizonyításához szinusztétel kell. Csak bemagoltad, de nem érted honnan jön.
2018. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!