Egy 5 literes edényben 20°C hőmérsékletű és 9 atmoszféra nyomású gáz van. (a) Hány mól gáz és
(b) hány gázmolekula van az edényben? (1,85 mol, 1,1110
Segítenetek?
Nem tudom megoldani esd fontos lenne 😕
2018. nov. 7. 12:49
1/2 anonim válasza:
p*V = n*R*T, ahol p = 9 atm a nyomás, V = 5 L az edény térfogata, T = 20 °C = 293,15 K a hőmérséklet, R ≈ 8.314 J/mol/K az egyetemes gázállandó, és n a gáz anyagmennyisége (ami lényegében ekvivalens a molekulák számával, egyszerűen csak el kell osztani az Avogadro-állandóval). Ebből
n = p*V/(R*T) = (9 atm)*(5 L)/((8,314 J/mol/K)*(293.15 K)) ≈ 1,87 mol
(Remélem, jól jelenik meg a link, ha nem, akkor írj az adminoknak, hogy javítsák ki.)
Szóval 1,87 mól gáz van az edényben, azaz 1,13e24 gázmolekula.
2/2 A kérdező kommentje:
Hatalmas zöld pacsi!!!
Király vagy!!
2018. nov. 7. 15:08