Hogyan lehetne egy olyan programot írni ami sorbarendezi a számokat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Próbálkoztam azzal a módszerrel hogy egy csereváltozót hozok létre, azonban kipróbáltam ezt általam kiválasztott számokkal papíron és nem lett jó a megoldásom, ugyanis mindig pontosan egy számpár maradt ami rossz sorrendben van. Ezt kipróbáltam 5 és 15 számmal is de valamiért mindig pont 1 számpár volt aminek rossz a sorrendje. Esetleg csereváltozó nélkül is meg lehetne oldani?

Köszi



2018. nov. 7. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Másold be ide a progit és megmondjuk hol a hiba.
2018. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

for (int j = 0; j < 20 - 1; j++)

if (x[j] > x[j + 1])

{

cs = x[j]; x[j] = x[j + 1]; x[j + 1] = cs;

}

2018. nov. 7. 21:11
 3/5 A kérdező kommentje:
(itt 20 számunk van (ezért írtam oda hogy j<20-1
2018. nov. 7. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem jó az algoritmusod. Egyszer végigmész a tömbön, a hibásan álló szomszédokat kicseréled - de ez nem mindig elég.


Például ha ezeket a számokat szeretném növekvő sorrendbe állítani:

5 4 2 3 1


Akkor a te algoritmusod megcseréli az 5-öt a 4-gyel, majd az 5-öt a 2-vel és így tovább, "felúsztatja" az 5-öt, de ez lesz a vége:

4 2 3 1 5


Ezen újra és újra le kell futtatnod ugyanazt. Onnan veszed észre, hogy kész, hogy 0 cserére volt szükség.


Viszont ha nem most kezdted a programozást, akkor nézz utána a rendező algoritmusoknak:

[link]


Első programozás házinak jó a buborékrendezés (amit félig jól megvalósítottál), de amúgy sokkal jobb az összefésüléses, kupacos vagy a gyorsrendezés, ha már kezdesz belejönni a dologba.

2018. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és a segítséget :)
2018. nov. 7. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!