Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy a bajba kéne megtanulnom...

Hogy a bajba kéne megtanulnom az összes Árpád házi királyt és uralkodasi idejüket?

Figyelt kérdés
Lesz egy doga toribol, ami csak erről fog szólni. Nekem az évszamok megjegyzése amúgy sem megy jól, de ennyit egyszerre... Nincs erre valami trükk, tanulási módszer vagy ilyenek?:D
2018. nov. 8. 04:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
nincs. leülsz és tanulsz... előre sajnállak a világháborúknál.
2018. nov. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonymousreview60 ***** válasza:

A legjobb módszer, ha rímes versikét alkotsz. A briteknek az uralkodók sorrendjére van ilyen, de abban sincs évszám tudtommal. Én a magolást alkalmaznám.

Esetleg mobilos szótanuló alkalmazásba írd be a szótanulókártyák egyik oldalára nevet, a másikra az évszámokat.

2018. nov. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először írd ki vázlatosan az anyagból a főbb tudnivalókat, utána már könnyebb lesz. Bontsd kisebb részekre.

Xy: trónra lépés: <évszám> tettei: <tettek> uralkodás vége: <évszám>

Stb

Neten rákereshetsz az alábbira is, ai szintén segítség lehet:

Domján László: A hatékony tanulás mesterfogásai

2018. nov. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Youtubeon ha jól emlékszem volt a Belga együttesnek egy "királyok" c. dala, szerintem hallgasd meg :)
2018. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Rajtam annak idején #4 megoldása segített. :D
2018. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mikorra kellene ezt megtanulni? Érdemes elosztani a tanulni valót. Minden nap tanulni egy kicsit. Próbáld úgy osztani az idődet, hogy meglegyen a napi 8 óra alvás. Hulla fáradtan semmit nem lehet megtanulni. Mindig legyen rend körülötted. Sokkal jobban tudsz koncentrálni, ha nem vesznek körbe felesleges kacatok. Mindig szellőztesd ki a szobádat tanulás előtt! A friss, oxigéndús levegő kell az agy működéséhez. Ha belefér az idődbe, sportolj rendszeresen. Pl.fuss pár kört a ház körül, mielőtt leülsz tanulni. Felpörgeted a vérkeringésed, oxigénhez jut az agyad, könnyebben fog menni a tanulás. Ha tanulsz, csak oda koncentrálj. Lépj ki a közösségi oldalakról, tedd el a telefonod (még jobb, ha kikapcsolod) állítsd le a filmet. Esetleg halk zene menjen. Ha ez a dolgozat nem sikerül, ne keseredj el. Az évszámokat általában mindenki nehezen jegyzi meg. A következő dolgozatra már úgy készülj, ahogy leírtam, és rendben lesz minden.
2018. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen dogát én is írtam 15 éve, csak segg kell a hozzá meg elhatározás hogy leülj rá megtanulni az anyagot
2018. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kössed valamihez.....én ismerősök születéséhez kötöm....pl

1878 uncsi tesóm 1978-ban született - 100 év

1979 1 éves volt - 100 év

1951 anyám 1 éves volt

1955 anyám 4 éves volt

1961 anyám általános iskolába járt

1966 itt már középiskola

1976 középiskolás korától + 10 év


vagy társítok....pl felszámolási eljárás vagy csődeljárás


felnyalomacsöcsöd....... a felnyalomnál mindig felszámolási a csöcsömnél csődeljárás következik.....így rögtön beugrik a problémás szó


felsorolásnál....elhelyezés, rétegzés és integrálásra osztjuk


azaz erika! azaz e mint elhelyezés, r mint rétegzés és i mint integrálás...elég erikára gondolni és máris beugrik.


próbáld ki!

2018. nov. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mindenből puskát csináltam. Jó alaposat. Végül nem is kellett használnom őket.
2018. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írj puskát!
2018. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!