Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek mi ennek a feladat...

Szerintetek mi ennek a feladatnak a megoldása? Nem biztos, hogy ott van az öt válasz között a jó. Lehet nem is kell bejelölni egyet sem.

Figyelt kérdés
Ferinek volt 700Ft spórolt pénze. Édesapjától vasárnap kapott még 350 Ft-ot. Hétfőn elköltötte pénzének a 2 ötödét. Kedden elköltötte a maradék pénzének az 1 harmadát. Szerdán a megmaradt pénzének 4 tizedén vett egy nyalókát. Csütörtökön vett egy ceruzát maradék pénzének 5 hatodán. Pénteken már nem tudta megvenni 19 forint híján az új matematika füzetét. Hány nap alatt gyűjtötte össze Feri a spórolt pénzét, ha tudjuk, hogy naponta 50 vagy 100 forintot tett félre, és az első nap egy darab 50 Ft-os koppant a persely alján? A: 5nap B: 6 nap C: 2 hét D: 9 nap E: másfél hét

2018. nov. 8. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
egyenleteket felírtad?
2018. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hiába írogatsz privátot, a feladat egyenleteinek felírásával kell kezdeni.

Mit nem értesz ezen?

Szorozni meg összeadni kell csak tudni...

2018. nov. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem több válaszom is lenne, de itt állítólag csak egy a jó. De melyik?
2018. nov. 9. 04:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hasracsapásszerűen bármi jó. De felfogtad egyáltalán amit írtam?

Az egyenletek felírásával kell kezdeni.

Írd fel az egyenleteket, amíg ez nincs meg, kár bármiről is beszélni...

2018. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok..én is kíváncsi lennék..

Miután elköltötte, mikor tudta ismét összegyűjteni???vagy hogy érti a feladat?

2018. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!