Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Kérhetnék egy kis segítséget kémia háziból?

Sajnos nem voltam ezen a héten iskolában, mert beteg voltam. Lemaradtam teljesen kémiából, de nem szeretném a házit halogatni.

A feladat a következő: Írd le az etén addíciós reakcióját H2-vel, és nevezd meg a vegyületeket!

Előre is köszönöm, ha segítesz! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: kémia, etén, addíció

nov. 8. 20:27  Privát üzenet  

A válaszok

H2C--CH2 + H2 = H3C-CH3

Ez az etán. C2H6

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 9. 06:05 Privát üzenet
Annyival egészíteném ki, hogy a számok a betűk alsó indexei.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 9. 13:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeretnék segítséget kérni ehez a feladathoz: készíts "mérleget" az aromás szénhidrogének felhasználásának előnyeiről és hátrányairól?
Segítséget szeretnékkér kérni a következő feladatban /emelt kémia/?
7. es Kémia munkafuzetben valo feladatban segítséget kerek (? )
Kémiában háziban kérnék segítséget!?
Egy kémia versenyfeladatban szeretnék segítséget kérni?!
Ebben gáztörvényes feladatban kérhetek segítséget?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!