Hőtani segítség?

Figyelt kérdés

Tervezési feladatban kell kiszámolnom, hogy milyen vastag legyen egy cabrio tető alumíniumrétege, ha a feladat a következő.


A gépkocsit süti a Nap, a kinti hőmérsékletet (mivel extrémebb esetet vizsgálunk) T_külső=40°C-ra vesszük fel, míg a beltéri levegőt T_belső=30°C-ig engedjük légkondicionáló nélkül. Az alumíniumréteg alá egy bőr-gyapjú-bőr réteget teszünk, ami szigetel és kényelmi szempont is egyaránt, mindezt ragasztóval helyezzük fel. Feltettük, hogy a ragasztót D_rag=1 mm vastagon kenjük fel, a két bőrréteg közé varrt gyapjú D_gyap=25 mm vastag, míg a két bőrréteg egyenként D_bőr=3 mm vastagságú.


Kikerestem katalógusokból az anyagok hővezetési együtthatóját:

- lambda_alu=205 W/(m*K)

- lambda_gyap=0,04 W/(m*K)

- lambda_bőr=0,14 W/(m*K)

- lambda_rag=0,93 W/(m*K),

illetve kikerestem a napállandót, ami a Napból érkező átlagos sugárzási teljesítmény egy földi négyzetméterre:

phi=1360 W/m^2


Ezen kívül szeretnénk ugyanezt az aluréteg vastagságát kiszámítani arra az esetre, ha ugyanúgy süt a Nap, csak kint -10°C van, bent pedig 20°C, és szeretnénk, ha ez a hő nem távozna (olyan könnyen).



2018. nov. 8. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A hővezetési egyenletet és a peremfeltételeket felírtad?
2018. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem jól írhattam fel, mert a hőátbocsátást nem vettem figyelembe, csak nem tudom, hogy hozzam össze :)
2018. nov. 10. 17:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!