Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket hogy kell "infó nyelvre...

Ezeket hogy kell "infó nyelvre" átírni?

Figyelt kérdés

Beolvasunk két számot.Írjuk ki a kisebbet.

Beolvasunn két számot.Írjuk ki a nagyobbat.

Beolvasunk három számot.Írjuk ki a kisebbet.

Beolvasunk két számot.Írjuk ki hogy a nagyobb osztható-e a kisebbel.

Beolvasunk 3 számot.Írjuk ki őket növekvő sorrendbe.

Adott két szám esetén,döntsük el,hogy azons előjelűek-e?


2018. nov. 12. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz "infó nyelv" alatt.
2018. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A lecke címe:algoritmus leírása pseudókodba.Annyira nem értek az infóhoz,ezért jónne jól a segítség.(9es vagyok)
2018. nov. 12. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A házi feladat mindig a tananyagra reflektál, azaz azt kéri számon ismétlésként.

Ha csak rákeresel arra, hogy mi a pszeudokód, már látnod kell belőle hogy a programozás alapjainál még nem biztos hogy egyből programkódot írtok a gépen, hanem előbb a füzetben az elméletet fordítjátok le a programzás parancsaira:

[link]


Attól függően hogy milyen programot tanítanak, meg lettek adva az alapvető parancsaira (hogyan olvas be, ír ki, adja meg a változó nevét). A feladat is erre tér ki: írj le egy olyan kódsort, ami a tanult parancsokat felhasználva bekér 2 számot, elvégez egy műveletet, majd kiírja az eredményét.

2018. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval pszeudokód kell. Biztos tanultátok, mi az. Az egy nyelvfüggetlen utasítássorozat, amely valóban a feladat lényegi részét mondja el. Én rég tanultam, ezért egyáltalán nem biztos, hogy így kell, de a lényeg jó lesz. Az első feladatot vállalom.

BE: n1, n2

HA n1<n2 AKKOR KI: n1

HA n2<n1 AKKOR KI: n2

Szebb lenne többszörös elágazással, de nem akarom bonyolítani.

2018. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!