Valaki aki jó matekból tud segíteni?


Ezt hogy kell megoldani?

Egy szabályos négyszög alakú gúla alapja 10 cm az oldallapok az alappal 45 fokos szöget zárnak be? Mennyi a felszíne és térfogata?



2018. nov. 12. 18:07
 1/2 anonim válasza:

a=10cm

α=45°


V=(a²*M)/3

A=a²+3*([a*m]/2)


tan45=M/a

M=tan45*a=1,62*10=16,2cm


V=10²*16,2=1620cm³


sin45=M/m

m=M/sin45=16,2/0,85=19,06cm


TΔ=[a*m]/2=[10*19,06]/2=95,3cm²


A=100+3*95,3=385,9cm²

2018. nov. 12. 19:35
 2/2 anonim ***** válasza:
"szabályos NÉGYSZÖG alakú gúla"
2018. nov. 13. 00:50