Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyetértetek azzal, hogy nem...

Balint129916 kérdése:

Egyetértetek azzal, hogy nem kéne sok házi feladatot adni a tanároknak, vagy egyátalán semennyit?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ti mit gondoltok erről az adott témáról.
2018. nov. 13. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Tananyag csökkentése nélkül elengedhetetlen a házi adása.

Kb egyik órából sincs annyi, hogy otthoni gyakorlás nélkül meg tudjuk tanulni/begyakorolni.

2018. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha a tanár nem mondja el órán hogy hogyan kell megoldani a házi feladatot, és egy teljesen más anyagrészből ad fel házit, akkor azt hogyan oldanám meg?!
2018. nov. 13. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a kérdésed teljesen más, mint az eredeti. Most csak a tanárt akarod leírni, vagy tényleg érdekel, hosszú távon jó-e az iskolákban a házi feladat? Mert ez utóbbiról vannak tanulmányok, bevált modellek. A sok, bonyolult házi nem segít, az olyan országokban, ahol az iskolában tanulnak csak, jobb eredmények születnek. Viszont szerintem ténylegesen gondolkodtató, érdekes feladatoknak lenne értelme, bár nem éppen ilyeneket adnak ki. Az ismételj át mindent, tanuld meg az anyag felét otthon módszernek, amit idehaza alkalmaznak, kevesebb előnye van.
2018. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek, de nem feltétlen a fő poszthoz refferáltam. :)
2018. nov. 13. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok ezzel. Szerintem nem kell gyakori dolgozat, inkább több házi feladat kéne. Viszont ezekre legyen 2-3 hetes határidő.

Utána mindenki egy 5-10 perces prezentáció keretében beszámolna hogy mivel foglalkozott.


Ez sokkal hasznosabb a ma alkalmazott szájbarágós módszernél, mert megtanulnának a diákok önállóan tanulni, és a szóbeli képességük is javulna.

Nem úgy mint most, hogy minden szájba van rágva, de egy fogalmat, vagy bármely egyszerű dolgot nem tudnak előkeresni, mert nemhogy könyvtárba nem járnak, azt sem tudják hogy kell használni a google-t...

2018. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!