Ezt hogyan kell megoldani? (Matek 12. osztály)

[link]

2018. nov. 25. 17:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Előre is köszönök minden segítséget!
2018. nov. 25. 17:32
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Használd a következő határértéket: lim(1+a/(x+b))^x=e^a, ahol a és b valós számok. lim((2x+3)/(2x+5))^x=

=lim(1-8/(2x+5))^x=lim(1-4/(x+5/2))^x=e^-4. Sz. Gy.

2018. nov. 25. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Korrekció: lim((2x-3)/(2x+5))^x=lim(1-8/(2x+5))^x. Sz. Gy.
2018. nov. 25. 19:10
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2018. nov. 26. 00:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugy tunik ez a megoldas megsem jo
2019. jan. 22. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:
WolframAlpha-val az ellenőrzés e^(-4)-et ad. Mi a gond?
2019. jan. 25. 13:28