Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sajnos nem tudok angolul....

Sajnos nem tudok angolul. (Csak pár szót, de a nyelvtant nem). Gyerek házi feladatában segítség? Mikor használjuk a there is-t és mikor az it is-t?

Figyelt kérdés
(Jól sejtem, hogy a there is / there are határozatlan névelős főnévre vonatkozik, a másik meg határozottra?)

2018. nov. 26. 16:19
1 2
 1/13 chtt ***** válasza:
88%

There is/There are jelentése: van(nak)

Gyerek házijában általában képleírás szokott lenni, s attól függően, hogy egy vagy több darab van a dologból a képen (az osztályban, a szobában stb.) használod.

Ha csak egy dologról beszélsz:

There is a table in the room. (Egy asztal van a szobában.)

There is a man in this picture. (Egy férfi van ezen a képen.)

Ha több dologról beszélsz:

There are five oranges on the table. (öt narancs van az asztalon)

There are three posters on the wall. (három plakát van a falon)

((az is/are használatát a gyermeknek is illene tudni:))

2018. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 chtt ***** válasza:
69%
ui.: lemaradt, hogy a fordítása lehet - van egy asztal a szobában/van öt narancs az asztalon stb. - is
2018. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Az IT IS esetében nem konkrét tárgyra utalsz hanem általánosságban beszélsz valamiről, pl dátumról vagy időjárásról.

Pl: It is a very rainy day in Budapest.


A THERE IS esetében pedig konkrét tárgyról van szó,pl : There is an apple on the table.

2018. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha két példát írok, abból szerintem már megérthető a különbség:


There is a table in the room.

Van egy asztal a szobában.


It is a table in the room.

Ez egy asztal a szobában.


Egyébként az első teljesen jót írt, nem tudom miért van lepontozva...

2018. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Az 1-es nem a kérdésre válaszolt :) A pontozásnak meg semmi jelentősége.
2018. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chtt ***** válasza:
82%

Hanem hát mi a fütyfürütyre válaszoltam? Épp a múlt héten tanítottam - ismételtük az ötödikeseimmel. Negyedik-ötödikben pont azt kell tudni róla a gyermeknek, amit leírtam.

Mindegy, én vagyok a hülye, hogy mindig bedőlök, és elhiszem, hogy valaki segítséget kér, s nyugodtan vessetek meg érte, nekem rosszul esik, hogy a segítőkész embereket - köztük engem is - lepontoznak.

Mivel dögivel vannak olyan fórumok, ahol a tag megköszönheti a hsz-t, szerkesztheti a saját hozzászólását, jobb a keresőmotorja stb., erős a gyanúm, hogy maguk az oldal üzemeltetői is élvezik, hogy itt név nélkül lehet szemétkedni. Nem hiszem, hogy olyan bődületesen bonyolult lenne valami normálisra váltani.

Mindegy, úgy kell nekem, miért születtem ily mimózalelkűnek...

:'(

2018. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De hát tényleg nem ez volt a kérdés :D
2018. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 chtt ***** válasza:
84%
Aha, látom már. Szokás szerint azt olvastam, amit látni akartam. There is / it is helyett -- there is/there are-t. Oké, ezt buktam, ettől még rosszul esik a lepontozás... ahogy fiatalodom, egyre érzékenyebb vagyok :)
2018. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De hát a kérdés első felét megválaszolta...
2018. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalatom szerint ezen az oldalon már egy névelő akaratlan hiánya is lepontozást von maga után. :)


Én akkor is azt mondom, hogy az #1 válasza teljes egészében jó, hiszen a kérdés leírásában már a "there are" is szóba van hozva, csak annyi, hogy az "it is"-re nem válaszolt. Aki ezt lepontozta az minimum megtéveszti a kérdezőt vele, mert azt hiheti, hogy azért pontozták le, mert hülyeséget írt, pedig nem!


Úgy mellesleg megjegyzem, hogy van ám kék gomb is, amire ha a kedves pontozni kívánó ráviszi az egerét és ott tartja rövid ideig, akkor a böngésző kiírja, hogy "félig-meddig hasznos".

2018. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!