Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alany kérdése lehet miről,...

Suzuku Yukiji kérdése:

Az alany kérdése lehet miről, kiről állítom?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egyébként ki mi kik mik lennének de a magyar tanárunk azt mondta hogy ez a "butított" verzió ... Szóval pontosan hogy is van ez ?

2018. nov. 27. 15:24
 1/6 Végzet ereklyéi válasza:
56%
Az alanynak mindössze ki,mi, kik, mik lehet a kérdése
2018. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szigorúan véve nem. Ez a kérdés inkább csak segít tudatosítani, hogy az állításhoz tartozik az alany (mit állítunk? => miről/kiről állítjuk?), kezdő szinten lehet, hogy így jobban megmarad.
2018. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És felvételinél a mondatelemzésnél akkor a ki mi kik miket kellene használnom ?
2018. nov. 28. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tök mindegy, mert azt fogják nézni, hogy a végeredmény jó-e. Mondatelemzésnél egyébként sem szoktuk leírni ezt, csak fejben megkérdezzük magunknak, hogy könnyebben tudjuk megállapítani. Papírra leírod, hogy "Alany: tanár" (pl.) és ennyi vagy aláhúzod a tanult módon, ha nem kell külön kiírni.
2018. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Sokszor azért vigyázni kell ezzel, mert gyakori a rejtett alany.

Pl:

A tanárról beszélünk. Mit állítok? Hogy beszélünk. Ki beszél? MI beszélünk, mégha a "mi" nincs is leírva.

A te példádban (miről, kiről állítom?) az alany te vagy, mert te állítod.

Mit állítok? Hogy állítom. Ki állítja? ÉN!

2018. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem mi ez a "butított" verzió???????? olyan nincs :D

A miről, kiről, az az állítomnak a vonzata, más néven , állandó határozója, vagy vonzathatározó, vagy aszemantikus határozó, különböző rendszerezések alapján, de csak nevében más, a lényege hogy az állítom ige ezzel a vonzattal ill állandóhatározóval jár:azaz állítOK ( ÉN) valamiT valakiRŐL. Tehát: ki állít ? ÉN ,én vagyok az alany, mit állítok: Tárgy, kiről állítOM ? állandóhatározó, vagy vonzat , ltd feljebb

2018. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!