Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mutassuk meg, hogy a szabályos...

Mutassuk meg, hogy a szabályos háromszög köré írható kör egy pontját a csúcsokkal összekötő három szakasz közül az egyeik egyenlő a másik kettő összegével. Hogyan kell bizonyítani?

Figyelt kérdés

#házi #geometria #középponti szögek #kerületi szögek
2018. nov. 27. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted, hogy igaznak tűnik-e.

[link]

Kezdődhet a bizonyítás!

2018. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a koszinusz-tétel jutott eszembe, de nem tudom te hányadikos vagy. (A megoldásom ötlete a fenti linken - érthető?)
2018. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dq ***** válasza:

#1: miért nem hagyod benne az eszköztárat? Akkor tudná használni a geogebrát a kérdező is.


Amúgy a feladat pofonegyszerű. Mégis mennyit foglalkoztál vele? Lerajzoltad egyáltalán?


Pl egy megoldás:

Ptolemaiosz-tétel: „Egy húrnégyszögben a szemközti oldalak szorzatainak összege megegyezik az átlók szorzatával.”

Legyen a háromszög oldalhossza L, a szakaszok a, b és c ahol 'a' a leghosszabb, ekkor a Ptolemaiosz-tétel értelmében

a*L = b*L + c*L

azaz

a = b + c

Q. E. D.

2018. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Köszönöm az ötleteket, hozzá dolgoztam a korábbi linkhez.

2018. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!