Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? (lent)


A feladat az, hogy: Oldd meg az egyenletet a valós számok halmazán


6Xa négyzeten-4x-45=35-3Xa négyzeten+2X


Ezt le tudnátok nekem vezetni? Most tanultuk, de én beteg voltam es nem nagyon ertem mit kene csinalni... Koszi elore is



2018. dec. 9. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Rendezze az egyenletet ax^2+bx+c=0 alakra. Ha ezzel kész, akkor már tudja használni a másodfokú egyenlet megoldóképletét, amelyet a függvény táblázatában is megtalál:


x=-(b/2a)+-sqrt[(b/2a)^2-c/a].

2018. dec. 9. 15:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először rendezed az egyenletet. Fontos, hogy az egyik oldalon 0-nak kell lennie!


6x^2 - 4x - 45 = 35 - 3x^2 + 2x // + 3x^2

9x^2 - 4x - 45 = 35 + 2x // - 2x

9x^2 - 6x - 45 = 35 // - 35

9x^2 - 6x - 80 = 0


Most jön a másodfokú egyenlet megoldóképlete: [link]


a = 9x^2

b = - 6x

c = - 80


Be kell helyettesítened: [link]

Megtettem helyetted. Már csak ki kell számolni. A ± azt jelenti, hogy az egyik esetben hozzá kell adnod a -b-hez a számot, ami kijön a gyök alól, a másik esetben pedig ki kell vonnod belőle. Ez azt jelenti, hogy 2 megoldásod lesz:

x1 = 3,33

x2 = -2,67


Remélem jól számoltam, és remélem most már ha csak nagyjából is, de érted miről van szó.

2018. dec. 9. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:

„a = 9x^2


b = - 6x


c = - 80”


Nem tudom, hogy szándékosan írtad-e így, vagy csak benézted, de ez így nem jó.

2018. dec. 9. 18:24