Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene fizikából?...

Valaki segítene fizikából? Nagyon sürgős!

Figyelt kérdés

Egy 150kg tömegű kocsi 10m/s-sel halad. A kocsiból menetirányba kidobunk egy 30 kg tömegű ládát,a talajhoz viszonyított 15m/s-sel.

Mekkora a kocsi sebesség a láda kidobása után?



2018. dec. 10. 17:31
 1/2 Arp Du ***** válasza:
0%

impulzus: I =m*v (m: tömeg, v: sebesség)

Az impulzus (más szóval lendület) megmaradó mennyiség, azaz zárt rendszer összes lendülete az időben állandó.

A kocsi és a rajta található láda egy zárt rendszert alkotnak.

A láda impulzusa változik mikor kidobják előre. Ezért a kocsi impulzusa ezzel ellentétesen változik (hátrafelé), hogy a rendszer összes impulzus állandó maradjon, vagyis a változások összege = 0.

/delta: változást jelent, háromszöggel jelölik, én csak d-vel tudom/

dI(láda) + dI(kocsi)= 0

dI(láda) = -dI(kocsi)


dI(láda)= m* dv= 30kg *15m/s= 450 kg*m/s

(dv: sebesség változása. 0-ról 15m/s-ra változik, a változás nagysága dv=15m/s)

a kocsi impulzusa ugyanennyivel változik, csak az ellenkező irányba (vagyis az előjele negatív)

dI(láda) = -dI(kocsi)

dI(kocsi)= -450 kg*m/s= 150kg *dv(kocsi)

dv(kocsi)= -450kg*m/s /150kg= -3 m/s


a kocsi sebessége

kezdetben: 10 m/s

a láda kidobása után: 10m/s -3m/s= 7 m/s

2018. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

#1 Kár, hogy nem vetted figyelembe, hogy a láda kidobása után a kocsi tömege a láda tömegével csökken.


Így a válaszod is rossz, mert a helyes eredmény 8,75 m/s.


Egyébként az ilyen típusú feladatokat nem így szokás megoldani, még nekem is mérnökként 5 percbe tellt, mire kibogoztam hol a hibád...

2018. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!