Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom megoldani az alábbi...

Nem tudom megoldani az alábbi házit: Melyik betűhöz ugrik a pók a 2018. ugrással? (2 négyzet szomszédos, ha van közös oldaluk)

Figyelt kérdés
Egy 3*3-as négyzetrács középső üres négyzetén ül egy pók. A keretben az A, B, C, D, E, F, G, H betűk helyezkednek el. Az első (A) a bal felső sarokban, a többi az óramutató járása szerint. Középről indul a pók. Minden ugrással szomszédos négyzetre ugrik. Melyik betűhöz ugrik a 2018. ugrással?

2018. dec. 14. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt túl keveset tudunk a pók mozgásáról. Mindig egyfelé halad-e, vagy oda-vissza mászkál, az első lépést milyen irányba teszi?

Ha az első lépése során az A-ra megy, és mindig az óramutató járásával megegyezően halad, akkor B a megfejtés, de mint mondtam, lehet bármi.

2018. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

i,

vagy ird le jol

2018. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ennyi van megadva.
2018. dec. 14. 21:50
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Annyit tudunk biztosan hogy a B;D;F;H betűkre semmi szín alatt nem érkezhet. Mivel semmi pontos dolog nincs megadva, csak annyi, hogy szomszédos mezőről szomszédosra ugrik, ezért a maradék mezők akármelyikén kiköthet.
2018. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kérdező által leírt kérdés alapján biztosan nem lehet megmondani, akár újra beugorhat a középső üres négyzetbe is. Csak annak a valószínűségét tudnánk megadni, hogy az egyes mezőkön mennyi valószínűséggel lehet a 2018. ugrás végén.


Szerintem ez egy egyszerű matematika példa rosszul megfogalmazva.Vagy a tanár diktálta és fele példát nem írta le a kérdező.

Úgy érthette, hogy a betűkön sorba halad

1. ugrás A

2. ugrás B

. . . .

8. ugrás H

9. ugrás A

. . . .

2016. ugrás H

2017. ugrás A

2018. ugrás B

2018. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az A-n nem kezdhet a pók.
2018. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A középsőnek az összes négyzet a szomszédja, mivel nincs kikötés, hogy csak az élek mentén vagy a sarkok mentén történő érintkezés is szomszédos négyzetnek számít.
2018. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el újra a kérdést.
2018. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha nem sorrendben halad akk akarmelyik mert oda visza is tud ugralni
2018. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 a középsőnek a bal felső négyzet is szomszédja átlósan. az nincs megszabva, hogy a pók csak vízszintesen és függőlegesen ugrálhat.
2018. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!