Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 25 fős osztály minden...

Egy 25 fős osztály minden tanulója tesz érettségi vizsgát angol nyelvből vagy informatikából.21 tanuló választotta az angol nyelvet,8 diák választotta az informatikát. Hány olyan tanuló van, aki angolból érettségizik, de informatikából nem?

Figyelt kérdés
Eléggé kifogott rajtam ez a feladat valaki tudna segíteni.
2018. dec. 14. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Hú de rég volt már de szerintem 17en tesznek angolból. 25en vannak, ebből 21 angolból és 8 infoból. A 25ugy jön ki hogy 4et hozzá adsz a 21-hez, így marad 4, ők mindkettőből tesznek. Ezt a 4-et kivonod a 21-ből. Valaki erősítsen meg de szerintem 17.
2018. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, 4 tesz mindkettőből, 4 csak informatikából, 17 pedig csak angolból.
2018. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Angelo84 ***** válasza:

Távol álljon tőlem a kioktatás, de pl ennél a feladatnál egy egyszerű kivonás a megoldás menete.

25-en vannak, akikből 8 informatikát választott, vagyis 25-8 az, aki angolból érettségizik, de informatikából nem, tehát 17. Ezt fordítva megcsinálva láthatjuk, hogy aki meg csak informatikából érettségizik, az 25-21, vagyis 4, innen meg adódik, hogy hányan vannak, akik mindkettőből egyszerre.

2018. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!