Ez miért nem antiszimmetrikus?


Z-n értelmezett {(x, y) ∈ Z^2 : x^2 <= y^2} ⊆ Z^2


Akkor antiszimmetrikus, ha az x,y pár is és y,x pár is jó, akkor x=y. Ennek teljesülnie kéne, a válasz még is az, hogy nem antiszimmetrikus. Miért?



2018. dec. 17. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Rosszul tudod az antiszimmetria definícióját. Helyesebben, akkor antiszimmetrikus, ha (x,y) és (y,x) is eleme a relációnak, de ez CSAKIS AKKOR teljesül, ha x=y-al.


Bizonyítás: Vegyük pl. az (1,2) és a (2,1) elemet. Mindkettő eleme a relációnak, mert 1^2<=2^2 és 2^2<=1^2, viszont 1=/=2, tehát nem antiszimmetrikus.

2018. dec. 17. 14:24
 2/6 A kérdező kommentje:
Így világos, köszi :)
2018. dec. 17. 14:31
 3/6 tatyesz ***** válasza:
54%

Nem azért, de 2^2<=1^2 miért is igaz?


Inkább lehetne ellenpélda ez:

(1,-1)-re: 1² ≤ (-1)²

(-1,1)-re: (-1)² ≤ 1²


De mégsem igaz, hogy 1=-1

2018. dec. 18. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Fogalmam sincs, benéztem valamit rajta. :) De a -1 és 1 az valóban jó.
2018. dec. 18. 14:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Sikerült a vizsgám és pont a fenti volt az egyik feladat, szóval köszi még egyszer :D
2018. dec. 18. 22:20
 6/6 tatyesz ***** válasza:
54%
Gratulálok! :)
2018. dec. 19. 09:32