Sziasztok! 50-nek kéne kjönnie de nekem -312.5 jön ki és nem értem miért. Lassul az autó 90 km/h -ról 54 km/h -ra 10 sec alatt. Akkor a lassulás : -(delta v/delta t) ami delta v = 36 km/h = 10 m/s , delta t = 10 sec , akkor -(10/10) = -1m/s = a.

Mekkora úton történit a lassítás? ez kijött hogy 200 m.

Mekkora utat tesz meg megállásig, ha ugyaníg lassít? a fékutat kell kiszámolni, igaz? s=v^2/2a , ami 25^2/-2 , de az -312.5 ami persze rossz megoldás :(


2018. dec. 18. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
uhh, nekem Dél-Afrika jött ki... :S
2018. dec. 18. 16:42
 2/3 A kérdező kommentje:
neked amúgy vannak hobbijaid vagy csak az interneten tudod kiélni magad
2018. dec. 18. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a számításod. Jó a 312.5m távolság, ez az összes utat fogja jelenteni. A gyorsulásnál viszont m/s^2 a mértékegység.


A feladat egyébként megoldható sokkal szemléletesebben is. Ábrázoljuk ugyanis a sebesség-idő grafikont. Ez egy csökkenő egyenes, t=0-ban 25m/s. és t=10s-nál 15m/s.


A sebesség egyenesének az egyenlete: v(t)=25-t.


A megállás akkor következik be, amikor ez metszi az időtengelyt, azaz 25-t*=0. Ebből t*=25s. az összes idő.


Az összes megtett utat a grafikon alatti terület fogja adni, ami most egy 25m/s és 25s befogókkal rendelkező derékszögű háromszög.


A terület tehát s=(25m/s)*25s/2=(625/2)m = 312.5 m.

2018. dec. 18. 19:02