Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esti Kornél mi mindentől...

Esti Kornél mi mindentől vélhette úgy hogy értette a bolgár kalauz szavait? Ez egy nyelvtan tétel lenne ahol fel kell sorolni és meg kell magyarázni hogy mitől. Ez a non verbális kommunikáció tétel lenne.

Figyelt kérdés

2018. dec. 23. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

"Csodálkozol a kokainistán,

s nem érted?

Gondolkozzál az okain is tán -

s megérted!"


Az egész házid megoldásában nem segíthetünk.

2018. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az én házim :D én már 25 éve jártam suliba. A gyereké :D
2018. dec. 23. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Á, értem. A magyarázatot már rád bízom. ;)


"köszöntésül - barátságosan - rám villantotta lámpáját és szemét.

kalauz sapkája ellenzőjéhez emelintette kezét

Ennélfogva kissé fásultan és hányavetin viselkedtem.

a bennszülöttek csak bólintanak, jelekkel értetik meg magukat.

Homlokomat néha összeráncoltam, aztán - változatosságból - földerítettem, s rápillantottam, igen figyelmesen.

Ásítottam és sóhajtottam.

Egyszerre vállára tettem kezem, magasba vontam szemöldököm

szájamat állandóan bedughattam is aranyvégű cigarettámmal,

Arcom, kezem, fülem, még a lábam ujja is úgy mozgott, amint kellett.

Olykor egy taglejtéssel tudattam, hogy nem értettem azt, amit mondott.

Rám kacsintott, keszegül, mint a cinkostársára, és nevetett. Én is vele nevettem.

Szeme tele volt könnyel. Ez a nagy, kövér ember sírt.

Kiegyenesedtem, metsző hidegséggel mértem végig a kalauzt, s mint aki méltóságán alulinak tartja, hogy ilyesmire válaszoljon, sarkon fordultam, és nagy léptekkel fülkémbe távoztam.

Feszes vigyázzban tisztelgett."

2018. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy. Az a szomorú ,hogy érettségi tétel volt és még olvastam is. Most az összes tételt én dolgozom ki a saját jegyzeteimből,de vannak hiányosságaim. Tudom nem az én feladatom lenne,de én ráérek ,és szeretem is csinálni. Neki elég lesz megtanulni.Én is örültem volna neki ,anno.
2018. dec. 23. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!