Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy általános trapézba berajzo...

Székely Péter 3 kérdése:

Egy általános trapézba berajzoljuk a két átlót. Kapunk négy háromszöget. Mekkora a baloldali és jobb oldali háromszög terület aránya?

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az a „baloldali és jobb oldali háromszög”?
2018. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az átlók metszéspontjától balra és jobbra lévő háromszög. A másik két háromszög felette és alatta van. Tudom, hogy nem pontos megfogalmazás, de nem tudtam, jobbat kitalálni.
2018. dec. 27. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azt mondd meg, hogy a trapézt hogyan rajzoltad fel.
2018. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, akárhogy próbálkozom, nem tudom átemelni a rajzot. Hiányosak a számítógépes ismereteim. De rajzoltam egy általános trapézt, és húztam bele két átlót. És így kaptam négy háromszöget.
2018. dec. 27. 17:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyiban pontosítanám, hogy a trapéz alapja 9,5 cm, a felső részén lévő alapja 5 cm. A baloldali szára 3 cm, a jobboldali 4,5 cm. Az átló 6,5, illetve 8,5 cm.
2018. dec. 27. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezekből méretekből nem lehet trapézt szerkeszteni.


Ez a rajz segít?


[link]

2018. dec. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített, nagyon köszönöm. Most már meg tudom fogalmazni a kérdést. A T1 és T2 terület aránya lenne a tulajdonképpeni kérdés. Eddig ezt próbáltam megfogalmazni, mert nem tudtam rajzot feltenni. Még annyit, hogy a példa nem méréssel kéri, hanem matematikai levezetéssel. Itt kezdődik a problémám.
2018. dec. 28. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!