Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek,5 oszt, kell-e tudni a...

Matek,5 oszt, kell-e tudni a helyi értéket, alaki értéket és valós értéket?

Figyelt kérdés
Ugyanis benne van a könyvben, de szerintem 100 tanulóból 95 nem tudja hogy azok micsodák. Ha viszont nem kell tudni, akkor minek van benne a tankönyvben?
2018. dec. 27. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim mar 4. osztályban tanulták.
2018. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha benne van a könyvben, akkor valószínűleg kell tudni. Egyébként meg azt kell tudni, amit a tanár tanít.
2018. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha a tanár unott hangon ezt elmondja, kb 3 nap alatt elfelejti mindenki mintha sose lett volna.
2018. dec. 27. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:
A helyi érték fogalma biztosan elő fog még jönni magasabb szinteken, talán a valós érték is, de az alaki értéket én nem emlékszem, hogy bárhol is használtuk volna tudatosan. Persze ha már a helyi és a valós érték tisztázva van, akkor az alaki értékről is szót kell ejteni, hiszen nem lehet úgy beszélni egy témáról, hogy a fogalmak felét kihagyjuk.
2018. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha a tanár unott hangon magyarázza el az összeadást 1. osztályban, attól még 2. osztályban is tudni kell összeadni..


Én biztos tanultam 5. osztályos koromban, vagy lehet még korábban is. A helyi érték a legfontosabb, a másik kettőt nem nagyon használjuk. A lényeg, hogy tudni kell különbséget tenni köztük, hogy ha a szám 1532, akkor a százas helyi értéken a számjegy alakja hiába "5", attól még a valóságban "500"-nak felel meg, ez a valódi érték.

A helyi értéket mindenképp jegyezd meg, a másik kettő meg azért van a tankönyvben, mert azok nélkül picit nehézkes lenne elmagyarázni a helyi értéket.

2018. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hja értem, ez egy nagyon jó magyarázat! Az a bajom a tankönyvvel hogy a sok magyarázatban néha elveszik a lényeg, pláne ha a gyerek enyhén ADHDs is!
2018. dec. 28. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!