Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Valaki segítene ezt az egyenletet levezetni? Íme: (X-5egész egy ketted) + (X+5 egész egy ketted ) + (X:5 egész egy ketted) + (X*5 egész egy ketted)

2018. dec. 27. 22:04  Privát üzenet  

A válasz

Előző kérdésed alapján összeraktam a példát. Az 5 egész egy ketted az 11/2 én ezzel fogom leírni.

(x - 11/2) + (x + 11/2) + (x:11/2) + (x*11/2)=1/8

x+x+x*2/11+x*11/2=1/8

Közös nevezőre hozol és kijön az x. Ha véletlenül mégsem 1/8-dal egyenlő a jobb oldal akkor beírod azt a számot amit a tanár adott (kérlek el ne cseszd).

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. dec. 27. 22:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki levezetné ezt az egyenletet nekem? Nagyon megköszönném! 190 egész 1 nyolcad egyenlő x + 5 egész egy ketted + x- 5 egész 1 ketted + x: 5 egész egy ketted + x : 5 egész egy ketted.
A^2+b^2=2000. a;b-egész számok. Olld meg az egyenletet!?
Ezt az egész részes egyenletet hogyan kell megoldani?
Hogyan kell megoldani az egyenletet az egész számok halmazán? 5-x x-3 7 ____ - ______= _____ =-1 X+2 x-2 x^2-4
Tudnátok az alábbi két műveletben segíteni? A) Oldd meg az egyenletet a pozitív egész számok halmazán: x2-y2=100 b) Oldd meg az egyenletet a pozitív egész számok halmazán: x2-4y2=116
Hovy kell? : Írjunk fel olyan egész együtthatós másodfokú egyenletet, aminek egyik gyöke: -3/4, , és ugyenezt 7+3*gyök2

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!