Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrokémiából gyűlt meg a...

Elektrokémiából gyűlt meg a bajom,60-ból maradt 7 feladatom amelyek lehet hogy egyszerűek csak el kellene indulnom valahogy. Az egyik ezek közül az alábbi: Helyes e a gondolatmenet?

Figyelt kérdés

Feladat szövege: Az Ag/Ag+ elektród standard elektródpotenciáljának értéke E°_Ag/Ag+=0,799 Volt.

Az Ag+ + Fe2+--->Ag + Fe3+ reakció egyensúlyi állandójának értéke 1,88.

Ki kell számolnom a Epsylon°_Fe2+/Fe3+ vagyis az anód standard elektródpotenciáljál értékét.


Felírtam hogy:

Ag+... +1e-... Ag0 redukció, vagyis ez a katód

Illetve:

Fe2+... - 1e-...Fe3+ oxidáció, vagyis ez az anód

Mivel megvan adva a K=1,88(egyensúlyi állandó) gondoltam ebből kószámolhatom a standard elektromotoros erőt E°=(R*T/z*F)*lnK másképp E°=(0,059/1) *lgK

(z=1,mivel 1 elektront cserél) szóval nekem kijött erre 0.0161 Volt.

Ebből gondoltam kiszámolom az elektromotoros erő értékét miszerint E=(E°-0.059/z)*lgK amire egyértelműen 0 jön ki... Ez meg azt jelenti, hogy a katód és az anód elektródpotenciál értéke egyenlő mivel E=Epsylon_katód - Epsylon_anód...

És innen leragadtam... Felírtam a két elektródpotenciál képletét de nem tudtadm kifejezni a standard elektródpotenciálját a Fe2+/Fe3+nak mivel nem írta a feladat hogy az aktivitások egyenlőek tehát nem tudom hogyan tovább.... Ha egyenlőek veszem az aktivitásokat akkor viszont a két standard elektródpotenciális megegyezik és akkor a az anód standard elektródpotenciálja azonos a katód standard elektródpotenciáljával vagyis 0.799 Volt... De az anód elektródpotenciál értéke negatív kellene legyen...

Esetleg ha érthető ez a lecsó amit leírtam, megköszönném a válaszokat.



2018. dec. 28. 01:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!