Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Valaki meg tudja oldani a lenti feladatot? Nem csak a végeredményre vagyok kíváncsi, hanem hogy hogyan lehet megoldani.

Mi lesz a nyitóár, ha a nyitóáras ügyletkötési szakasz végén egy értékpapír ajánlati könyve az alábbi ajánlatokat tartalmazza?

Vételi Ajánlat Db Ár eladási ajánlat db

15 130 0

45 140 30

15 150 15

30 160 75

15 170 5

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénzügy, tőzsde, nyitóár, ügyletkötés

2018. dec. 29. 11:22  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

vételi ajánlat 15 db; ár 130, eladási ajánlat 0 db és így tovább csak mert elég hülyén néz ki ahhoz képset ahogy én beírtam.

# 1/2Időpont 2018. dec. 29. 11:25 Privát üzenet
130-ért nincs tranzakció, mert nincs eladó. 140-ért 30 tranazkció történik, 15 igény kielégítetlen marad. 150-ért 15 tranzakció történik. 160-ért 30+15 tranzakció történik (a 170-es vételi ajánlatok is), és marad 30 db eladó 160-ért, ennyi lesz a nyitóár. (A lehetséges tranzakciók végrehajtása után maradó legalacsonyabb eladási ár.)

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 1. 10:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki segítene megoldani ezt a gázelegyes feladatot?
(1) Cos²x+cosx= 3-sin²x. (2) Cos²x=1/4 (3) (Log2 X-3) * (log2 x²+6) =0. Ezt a három feladatot hogyan kell megoldani?
Valaki segítene ezt a feladatot megoldani (fizika, hőtan)?
Kérem szépen magyarázza valaki nekem el hogy, hogy kell megoldani ezt a feladatot:Melyik az az elem, amelynek 0,25 moljában 24*10^23 elektron van összesen?
Matek. Valaki eltudná magyarázni hogy kell megoldani a 312-es és a 314-es feladatot és ha lehet akkor a megoldást is elküldi?
Hogy kell ezt a feladatot megoldani? Kérlek vezessétek is le. Nem az a típus vagyok, aki csak a végeredményre kíváncsi.

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!