1. A benzin ára 254 Ft-ról 262 Ft-ra emelkedett. Hány százalékkal kell többef fizetni a benzinért az áremelkedés után? Hány százaléka az új ár a réginek?


2.Eszter,Anna és Bence a spórolt pénzüket számolgatja. Kiderült,hogy Eszter és Bence pénzének és különbsége 16 Ft. Eszter pénzének 3/2 része annyi,mint Bence pénzének 4/3 része. Bence pénzének 3/4 része pedig Anna pénzének 2/3 részével egyenlő. Kinek van több pénze Eszternek vagy Bencének? Mennyi pénze van Annának? Együtt meg tudják e venni a 300 Ft-os csokoládét?


3.Egy pincében három láda van. Az első két ládában összesen annyi alma van,mint a harmadikban,és a két ládában lévő almák aránya 1:2. A második és a harmadik láda együtt 500kg-ot nyom. Hányszorosa a második láda az elsőnek? Hányszorosa a harmadik láda az elsőnek? Hány kg alma van az első ládában?



2019. jan. 1. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

1. Különbség = 262-254 = 8. Meg kell nézni, ebben hányszor van meg az 1 százalék, azaz a 2,54. Aztán meg kell nézni, hogy a 262-ben hányszor van meg a 2,54.

2. Eszter pénzének 3/2 része annyi, mint Bence pénzének 4/3 része.

3/2 * E = 4/3 * B

E = 4/3 * B * 2/3

E = 8/9 B

A feladat elmondja, hogy egyiküknek 16 forinttal van több, látható, hogy Bence a gazdagabb.

8/9 B + 16 = B

16 = 1/9 B

B = 144 ==> E = 128

Innen próbálkozz önállóan!

3.

1. láda: 1x

2. láda: 2x

3. láda: 3x

Innen próbálkozz önállóan!

2019. jan. 1. 18:11
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
A helyes válasz: Igen ezek matek szöveges feladatok.
2019. jan. 1. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán légyszíves...
2019. jan. 1. 19:24