Fizika hőtan házi valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem rég kezdtük el venni a hőtant fizikából ugye szünet előtt beteg lettem így lemaradtam:( osztálytársaktól kértem segítséget de nem igazán értik!jövőhétre megkéne csinálnom aki tud levezetné mit hogyan kell hogy értsem is? Köszönöm!

1,Mennyi petróleumot önthetünk a 30 literes kannába, ha azt szeretnénk, hogy 20 C hőmérsékletemelkedés esetén ne folyjon ki. A kanna tágulásától eltekintünk és a hőtágulási tényező 0,92*10-3 1/C fok.

Szorzás után az 10 a harmadikon!

2, Egy 5 m x 4m x 8m-es alumíniumtartályt tele töltünk 5 C-os vízzel.Mennyi víz folyik ki, ha az egészet felmelegítjük 40 C-ra. Hőtágulási tényező víz 1,3*10-4 1/C fok.

A szorzás után az 10 a negyediken



2019. jan. 4. 06:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindkét példa gyakorlatilag arra utal, hogy az anyagok egy vizsgált alkalmas hőmérsékleti tartományban hőhatásra térfogatnövekedést szenvednek. Középiskolai szinten ezt a növekményt lineáris közelítéssel számoljátok.


Jelölje u.is delta(t) a hőmérséklet növekményt, a kezdeti térfogatot V(0) és a hőhatás után kialakuló állandósult térfogatot V(1).


A törvényszerűséget a ß térfogati hőtágulási tényezővel veszitek figyelembe, ilyenkor érvényes hogy:


V(1)/V(0)= ß*delta(t) ez egy lineáris közelítés a vizsgált hőmérsékleti tartományban.

2019. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!