Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha lehetne választani hogy a...

Ha lehetne választani hogy a hosszú és boldog életet választanád, vagy a rövid, de a neved örökre fent marad?

Figyelt kérdés

Melyiket választanatàtok?

És miért?



2019. jan. 4. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen a hosszú, boldogat - mert az egyéni sorsom érdekel, nem az, hogy a halálom után nevem széles körben fennmaradjon.
2019. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is így vélekedtem, csak nem tudod hogy lehetne ezt egy oldalban ki bonyolítani...

2019. jan. 4. 18:48
 3/7 A kérdező kommentje:
*tudom
2019. jan. 4. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Én a hosszú és boldog életet választanám. Szerintem a boldogság (sajnos) nem adatik meg elég sokaknak. Pedig a boldogságra szerintem igen is mindenkinek szüksége van, sokkal pozitívabb lenne az élet. Én nekem a boldogság azt jelentené, ha sikerülne az egyetem, olyan munkahelyen dolgozni ahol gyakorlatilag semmit nem kellene csinálni és fizetne is sokat, találnék egy társat, szüleim még sokáig velem legyenek, két csodálotatos gyereket. A hosszú életet meg azért szeretném, hogy a jóból minél többet megélhessek.
2019. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ja mindenre válaszoltam csak a kérdésre nem. Mert a saját életem fontosabb, mint hogy más híresnek tartson, fenn maradjon a nevem örökre
2019. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a hosszú, boldog életet, mert a kettő nem függ össze. Minél több ideig élek, annál több esélyem van arra, hogy a történelembe véssem a nevemet, szóval ostoba lennék a rövidet választani, ha másképpen is van lehetőségem rá.
2019. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha ez segít a fogalmazásban, akkor kicsit továbbgondolva a dolgot azt is megállapíthatjuk, hogy a hosszú és boldog élet pozitívabb, hiszen egyrészt mint említettem több esély van arra, hogy történelembe véssem a nevemet, másrészt ha mégsem sikerül a végére, akkor is volt egy hosszú és SZÉP életem. Ezzel szemben milyen lehetőségeim lennének a rövid változatnál? Garantáltan fent marad a nevem, amiből nekem hasznom nem fog származni az életem során, viszont ezért cserébe még rövid életet is élek, nehogy már örömöm is legyen benne... Biztos, hogy ez egy pozitív lehetőség?
2019. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!