Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az európai unió intézményeiről...

Az európai unió intézményeiről kell írnom minimum 2 oldalas fogalmazást, mit írjak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

6 legfontosabbat emelném ki:

Miniszterek Tanácsa, Európai Tanács, Európai Bizottság, Európai Parlamnet, Számvevőszék, Európai Bíróság.

Leírnám a feladatukat, kik mennyien résztvevői, hol található, mikor alakultak...

2019. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom beteg voltál, amikor tanították, a tankönyvet meg elvitte a kiscica.
2019. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az európai unió tanácsa, és a miniszterek tanácsa között mi a különbség?
2019. jan. 6. 11:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Miniszteri Tanácsa: az EU központi döntés- és törvényhozó szerve. Üléseire a kormányok a napirenden szereplő témákban érdekelt tárca miniszterét delegálják.


Európai Tanács: a tagországok állam- és kormányfőibők álló testület. Politikai döntéseket hoz.

2019. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Etikábol vettük, abból meg nincsen könyv... És igen, sajnos hiányoztam.
2019. jan. 6. 11:40
 6/10 hokai2 ***** válasza:

Soros!

Háromezerszer leírva.

2019. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen :)

Régen azt mondták: Tanulni, tanulni, tanulni.

Ma azt : soros, soros, soros :)

2019. jan. 10. 21:19
 8/10 anonim válasza:
Brüsszel, Soros, migráns - ezeket kell ismételgetni...
2019. jan. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fogalmazásokat szótól szóig adják. Ha nem nagyon tudsz 2 oldalt akkor írj nagy betükkel és nyújtottan. Esetleg rajzolj valamelyik oldalára egy kissebb uniós zászlót.

Nekem egyszer volt olyan, hogy beadandó fogalmazást kellett írni. Az egyik oldalára "A" betüt írtam a másikra "Z"-t (Az...) és beadtam. Mikor a tanár rákérdezett, hogy az micsoda megmondtam neki, hogy a 2 oldalas fogalmazásom 400as betűmérettel. Onnantól kezdve csak szó számban adta a fogalmazásokat...

Ha pedig gépen kell írnod akkor sorkizárt rendezés, 24es térköz minden bekezdés után, 1 cm behúzás bekezdésenként. Ha az új bekezdés átcsúszik az oldalra szakasz törés használata illetve ha még így is kell akkor előfejbe a dokumentum neve és az élőlábba a neved és a dátum. Illetve egy kép beszúrása. :D

2019. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!