Egy egyenes, kör keresztmetszetű, 1,3 mm sugarú rézdrótot 2,7 mm vastagon ezüsttel vontak be, majd áramot kapcsoltak rá. A rézben az áramsűrűség 4,8*10^4 A/m^2, az ezüstben 6,5*10^4 A/m^2.

Kérdés a mágneses indukció nagysága r<1,3mm, 1,3mm<r<4mm és 4mm<r távolságban.


Én az áramsűrűségből és keresztmetszetből számoltam áramerősséget, de a mágneses indukció sehogy sem jön ki. Amit még nagyon nem értek, hogy a megoldásban a B mértékegysége változóan T/m*r és T m*1/r. Még az r-t értem, hogy nincs megadva konkrétan, és ezért 1/r marad, de hogy hogy néhol nem osztásban van? És az m-ez végképp nem tudom hova tenni, hogy ha méter, akkor a T előtt kéne állnia, vagy mi az?


Esetleg van valami trükk amivel ez a frladat nagyon egyszerűvé válik, és én bonyolítom túl?


Nagyon nagyon megköszönnék minden gyors választ, szorít az idő



2019. jan. 7. 21:50
 1/2 Minekvan ***** válasza:
Esetleg kiszámolnád a két külömböző anyagú vezetékek ellenállását külön, majd a párhuzamos eredő ellenálását a kombinált vezetéknek.Ennek ismeretében ezután kiszámolható a rajta folyó áramerősséget.Külsőleg a mágneses indukció ennek függvénye. Hozzáteszem, csak felvetésnek szántam nem vagyok biztos hogy így jó.
2019. jan. 8. 14:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem rossz felvetés, de nincs megadva fajlagos ellenállás, se hossz az R=ρ*l/A képlethez, se feszültség az R=U/I-hez, pedig ha lenne fajlagos ellenállás lehetne térerősséget is számolni a J=σ*E -ből
2019. jan. 8. 17:29