Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a víz disszociaciofoka...

Abi667 kérdése:

Mekkora a víz disszociaciofoka az 5m/m%-os,1. 0055g/dm3 sűrűségű ecetsavoldatban?

Figyelt kérdés
Ez az ötösöm lesz példatár 670/B feladata. A 670/A az sikerült, de ennél nem tudom, hogyan kéne elindulni. Előre is köszönöm!

2019. jan. 8. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is megnéztem a könyvben,de nekem sem jött össze,pedig a többi az megy.

A megoldas azt irja hogy 0.838 mol/dm3 a bemèrèsi koncentracio,de a (1,0055×005)/60 az ecetsav moljainak a szama sem annyi-lehet hogy cm3 re gondolt mert a sűrűséget szinte mindig abban adja meg.

És szerintem a savàllandó vagy a ph is kéne.

Ha van akkor engem is érdekelne a megoldàs.

2019. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Érdekes feladat. Tudok, hogy régi a kérdés, de én is csak addig jutottam hogy az ecetsavoldat koncentrációja 0,838mol/dm3.

És mivel az ecetsav gyenge sav, és nincs megadva a pH értéke, vagy a savállandója (esetleg a disszociációfoka), akkor szerintem nem lehet megoldani, vagy talán hibás.

Esetleg lett eredmény azóta?

2020. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!