Meci1234 kérdése:

Számtani és mértani közép?

Számitsd ki az a =|3+2√3| és b= √21-12√3 számok számtani és mértani közepét ! Részletes megoldást kérek szépen !!! A b-nél a 21-12√3 az egész gyök alatt van !

2019. jan. 8. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Már leírták egyszer a képleteket, csak be kell pötyögni a számológépbe.

2019. jan. 8. 23:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, már leírtam a képleteket a másik kérdésnél. Nem értem hogy lehet olyan ostoba a kérdező, hogy ugyanazt kiírja kétszer is. Nevetség tárgyává válik az, aki még olvasni sem tud, mikor a megoldás le van írva...
2019. jan. 9. 15:19
 3/3 KZ67 válasza:

...szerintem nem kiszámolni kell számológéppel, nem biztos, hogy ez a kérdés (sőt). Előbb gondolkozzunk is kicsit.


Az a+b osztva kettővel, az ok, de ez csak képlet, be kell helyettesíteni. Az X tehát a fenti két szám összeadva / 2.


Ha beírod, akkor megszorozzuk mindkét oldalt 2-vel, majd négyzetre emelünk:


9+4*gyök9 + 21-12*gyök3 = (2*x) a négyzeten


9+4*3 + 21-12*gyök3 = 4* x négyzeten


9+12+21 - 12*gyök3 = 4* x négyzeten


(42-12*gyök3)/4 = x négyzet (osztunk néggyel és gyökvonás)


gyök alatt: (10 egész 1/2 mínusz 3*gyök3) = x


A mértanit ugyanígy meg lehet... ellenőrizni lehet a kiszámolással, ha jól írod be a számológépbe.

2019. jan. 23. 14:13