Nem megy a matek házi🤷🏽‍♀️Valaki tud segíteni?


Háromszögeket vesszük matekbol. Egyenlő szárú háromszög : a=6cm b=8cm

Kérdések:

T=?

K=?

ma=?

R=?

r=?

sa=?

Ha valaki leírná ,hogyan kell levezetni ezeket a feladatokat , nagyon megköszönném:)


2019. jan. 9. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad le hogy melyik az alap és melyik a szár.

De legyen az alap 6cm.

K=a+2b

ma-t Pitagorasz tétellel ki tudod számolni(b^2=a^2/4+ma^2)

T=a*ma/2

T=a*b^2/(4*R), ebből ki tudod fejezni az R-t

T=r*s, szintén kifejezhető r, az s a félkerület

Az sa a súlyvonal akar lenni, mert akkor megegyezik a magassággal.

2019. jan. 9. 19:05
 2/2 anonim válasza:
63%

Gondolom még nem vagyok 10.-es, szóval csak 1 területképtelet ismersz, ezért:

ma: mivel egyenlő szárú, ezért az ma pont felezi az "a" oldalt , tehát 3-3 cm, ba behúzod ezt, akkor kapsz még egy háromszöget...ami derékszögű, tehát Pitagorasz-tétel: ma^2+3^2=8^2

Terület: (alapterület*magasság) ez az egész osztva 2-vel

kerület: az oldalakat összeadod

2019. jan. 9. 19:06