Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » M. Zs. : Légy jó mindhalálig?

M. Zs. : Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés

- Hogyan találkozik Misi a felnőttek világával?

- Miért csalódott a felnőttekben?

- A reskontó története : (?)

- A regény önéletrajzi vonatkozásai: (?) (E/1)

- Nyilas Misi jellemzése : (külső-belső és cselekedetek alapján)

-Misi tanárainak jellemzése

- Sikerült-e jónak lennie?


2019. jan. 12. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2019. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én M. Zs: A légy jó mindhalálig. Szakácskönyv békáknak c. könyvét ismerem.


Nyilas Misi? Azkiaz?

2019. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi pénzt szánsz rá, hogy helyetted megírjam a házi feladatodat?
2019. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

- Hogyan találkozik Misi a felnőttek világával?


Misi születése után azonnal megismeri a felnőttek világát mivel egy nagyon ritka és különös külső adottsággal jött a világra amit szakembereknek mutogattak a szülei, de még az orvos sem tudta megmondani mit lehet tenni Misi fekete farkával.


- Miért csalódott a felnőttekben?


Mert az iskolában a tanár azzal gyanúsitotta meg hogy végig aludta az órát és hogy megette az összes makkot.


- A reskontó története :


Misi élete nem úgy alakul ahogy várta, ezért mindenkit megdobál dióval, de egy csellel kicsalogatják az odujából és bezárják.


- A regény önéletrajzi vonatkozásai:


Misi is gyerek volt mint az író mielőtt felnőtt volna. Misi is szegény volt amikor nem volt pénze. Misi is járt iskolába ahol voltak szigorú tanárok. Misi is az élet iskolájában tanulta meg milyen kegyetlen tud lenni a világ amikor olyanja van.


- Nyilas Misi jellemzése :


Akaratos kis mókus nyílvesszővel.


-Misi tanárainak jellemzése


Misit az egyik tanára nem engedte labdázni mert megette a házi feladatot.


- Sikerült-e jónak lennie?


Még ha a patkányokkal igen közeli rokonságban is van, Misi akkor is mindig aranyos volt. Misi sok hülyeségbe keveredett, de csak mert még kicsi volt és tudatlan, ettől még jó maradt.

2019. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt sok normális és nagyszerű kommentet...
2019. jan. 13. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mit vársz, kisfiú? Ideböfögsz pár kidolgozandó irodalom tételt, annyit sem írsz, hogy “segítsetek légyszi!”, semmi ilyen. Pedig ezek viszonylag könnyű kérdések, én kb 20-25 éve olvastam a könyvet és simán tudnék rájuk válaszolni.


De hogy segítsek is!

Tessék elolvasni a könyvet.

2019. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1. lány vagyok utolsó kommentelő, köszönöm!

2. akartam mondani hogy nem tudtam elolvasni a könyvet és szépen megakartam kérni hogy aki tud segíteni az segítsen mert 1 napom volt a határidőig de valamiért nem engedte így kiírni a kérdést/szöveget és csak így tudtam megoldani a dolgot

sorry

2019. febr. 2. 10:44
 8/8 anonim válasza:
Én azt mondom ,hogy olvasd el. Ha én eltudtam olvasni és megtudtam csinálni akkor neked is menni fog kislány
2019. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!