Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Az SI-mértékrendszer hogy kapcsolódik Szent István mérésügyi rendeletéhez? bővebben lent:

Fizika órán kaptunk egy feladatot, mindenkinek csinálnia kell egy házi dolgozatot. Az én témám: "Az SI-mértékrendszer (Szent István mérésügyi rendelete)"

Így volt leírva.

Egyrészt: Nem találok semmilyen anyagot "Szent István mérésügyi rendelete"-ről.

Másrészt: A kettő között van vagy 800 év.

Nem akarok egyest kapni, csak azért, mert csak az SI-ről írtam.

előre is köszönöm a válaszokat

jan. 14. 18:57  Privát üzenet  

A válaszok
Vagy a tanárodnak van valami nagyon fura humora, és az SI mértékrendszerből az SI rövidítést Szent István monogramnak keresztelte el, vagy hülye, vagy tud valamit amit a világon se történészek, se fizikusok nem ismernek.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 14. 19:59 Privát üzenet
Ez fáj :'D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 14. 21:08 Privát üzenet
2*Sü nevű felhasználó válasza:

Pedig nem is akkora hülyeség, mint elsőre hangzik. Most hirtelen ezt találtam:

[link]

[link]

(„Érdekesség: Szent István mérésügyi rendelete. Magyarországon az első, mérésüggyel kapcsolatos rendelkezést Szent István király adta ki. A királyi mértékek (ujj, hüvelyk, láb) nagyságára és a köztük levő kapcsolatok meghatározására vonatkozott.”)

Ebből talán el lehet indulni. Nyilván ha nagyon nem találsz több forrást, akkor lehet azt fejtegetni, hogy miért lehetett már ezer éve is fontos az egységes mértékegységrendszer, meg lehet az SI mértékegységrendszer kialakulásáról beszélni. Gondolom a tanár sem várja el, hogy le nem adott tananyagról, források hiányában te húsz oldalas esszét írj.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 14. 21:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na leadtam a dogát

érdekel titeket hogy hanyas lett? xd

ha igen, majd mondom

# 4/4Időpont jan. 18. 17:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Természetes mértékrendszer?
Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi kar-ról tudtok vélemyényt írni?
Szent István Egyetem MSc. Valaki meg tudná osztani velem a tapasztalatait, milyen ott a képzés? A zoológia szakirány érdekelne.
8. Kinek voltak ezek az utolsó szavai? " Megöltétek a Tiszát! " -Vásárhelyi Pál, -Tessedik Sámuel, -Széchenyi István, -Wesselényi Miklós
Dienes István mennyire számít elismert, hiteles szaktekintélynek?
Mi a véleményetek, Tasi István biológusról?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!