Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés
garrett1 nevű felhasználó kérdése:

Van esély bejutni BME építész karra, ha nem matekból vagy fizikából emeltezek? 2 C1es nyelvizsgát is csinálok és jó vagyok a többi érettségi tárgyamból is úgyhogy meglesznek a pontjaim, de nem ezekből szeretnék emeltezni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: BME, építész, nyelvvizsga, pont, érettségi

jan. 17. 11:01  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Van, de hülyeség. Miért akarsz odamenni, ha emeltezni nem akarsz? Nem vagy jó belőlük? Akkor válassz más pályát, vagy készülj fel rendesen. Jó vagy belőlük? Akkor mi az akadálya az emeltnek?

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/21Időpont jan. 17. 11:09 Privát üzenet
de megy a matek-fizika és a RAJZ?? mert ezek kellenek. Noha a szilárdságtanban már nem ismered fel a gyönyörű matematikát és fizikát- de a szemlélet, a gondolkodóképesség, amelyet a matek-fiz fejleszt az kell az a fundamentuma.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/21Időpont jan. 17. 11:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak nem szeretnék szóbelizni.

# 3/21Időpont jan. 17. 14:21 Privát üzenet

Minek csinálsz 2 C1-es nyelvvizsgát?

Persze később nem árt majd, ha vannak nyelvvizsgáid, de a pontszámításnál nyelvvizsgákból max max 40 pontot szerezhetsz, így a második C1-es nyelvvizsgád semennyire nem fog a felvételibe beleszámítani.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/21Időpont jan. 17. 15:17 Privát üzenet

Biztos lesznek szóbeli vizsgáid az egyetemen is. Bár én infós vagyok, de nekem is lesznek. Hozzá kell szokni. Épp a napokban lesz az első ilyenem matekból. Nehezebb dolgom lenne, ha ez lenne az első bizonyítgatós, matekos szóbelim. És itt még a kettesért is sokkal jobban meg kell küzdenem.

Jobban jársz, ha most kicsit jobban oda teszed magad. Egyrészt erősebb alapokkal fogsz rendelkezni, aminek a hiánya nagyon rossz következménnyekkel járhat az egyetemen; másrészt kicsit hozzászoksz a tanuláshoz. Mert hogy azt is tanulni kell. Itt pl. sokan szerintem azért véreznek el, mert nem tudnak tanulni: sem a módszereik nem megfelelőek, sem a kitartásuk nem elég. Aztán repülnek fél év után.

Nem bántani szeretnélek, ezek csak jó tanácsok a jövőre nézve :) Nem azért érettségizel, nem azért tanulsz, hogy felvételt nyerj az egyeremre. Hanem azért, hogy megfelelő tudást szerezz ahhoz, hogy majd el tudd végezni a kiválasztott szakot.

Nem lehet olyan buta, ha 2 C1-es nyelvvizsgád van/lesz. Nekem pl. még semmilyen nincs, mégis szóbeliztem matekból (valahol talán azért nincs, mert nem akartam egyszerre a kettőt bevállalni). De egy nyelvvizsgát le lehet tolni később egy nyár alatt.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/21Időpont jan. 17. 21:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyelvizsgabol az 3gyik már megvan a másikra meg most jelentkeztem az is midnejart meg lesz. Csak attól félek hogy nem 5udom Meg tanulni a matekot mert semmit nem értek belőle. Szerintetek tényleg a tanulási módszerremmel van baj, vagy egyszerűen nem tudom megérteni.

# 6/21Időpont jan. 18. 10:10 Privát üzenet
hát az baj, ha nem érted a matekot... a rajzzal hogy állsz? mert lehet, hogy nem mérnöki pálya jó neked, hanem valami más.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/21Időpont jan. 18. 10:27 Privát üzenet

Melyik részét nem érted? Hogy tanulsz? Mennyit?

Ha semmit nem értesz belőle, felejtős a mérnöki pálya. Senki se akarja, hogy rászakadjon a mennyezet, mert a kedves mérnök nem jó matekból.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/21Időpont jan. 18. 10:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De szerintem még tudom tanulni. Szerintetek egy emelet/közép matek és egy emelet töri érettségivel mennyi esélyem van bekerulni ha a pontjaim meg vannak?

# 9/21Időpont jan. 18. 10:37 Privát üzenet
Minek az emelt töri? Arra nem kapsz plusz pontot. Csak rontani fogja a pontszámodat (mert szinte biztosan rosszabb lesz, mintha közepet írnál). Csinálj inkább fizikát.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont jan. 18. 11:50 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
BME kötelező a fizika, vagy elég csak a matek?
Mennyire kifizetődő az építészmérnöki munka Magyarországon?
Egy lakberendező mennyit keres?
Építészmérnöki karra érettségi követelmény a matek + magyar vagy töri? A matek emelt a kötelező vagy tehetek történelem emeltet is?
Mi a különbság az építőmérnök, az építészmérnök és az építész között?
Milyen anyagok/könyvek jöhetnek szóba Építőipar Ismeretek EMELT szintű érettségire való felkészüléshez?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!