Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van esély bejutni BME építész...

Van esély bejutni BME építész karra, ha nem matekból vagy fizikából emeltezek? 2 C1es nyelvizsgát is csinálok és jó vagyok a többi érettségi tárgyamból is úgyhogy meglesznek a pontjaim, de nem ezekből szeretnék emeltezni.

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 11:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Van, de hülyeség. Miért akarsz odamenni, ha emeltezni nem akarsz? Nem vagy jó belőlük? Akkor válassz más pályát, vagy készülj fel rendesen. Jó vagy belőlük? Akkor mi az akadálya az emeltnek?
2019. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
de megy a matek-fizika és a RAJZ?? mert ezek kellenek. Noha a szilárdságtanban már nem ismered fel a gyönyörű matematikát és fizikát- de a szemlélet, a gondolkodóképesség, amelyet a matek-fiz fejleszt az kell az a fundamentuma.
2019. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnék szóbelizni.
2019. jan. 17. 14:21
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Minek csinálsz 2 C1-es nyelvvizsgát?


Persze később nem árt majd, ha vannak nyelvvizsgáid, de a pontszámításnál nyelvvizsgákból max max 40 pontot szerezhetsz, így a második C1-es nyelvvizsgád semennyire nem fog a felvételibe beleszámítani.

2019. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Biztos lesznek szóbeli vizsgáid az egyetemen is. Bár én infós vagyok, de nekem is lesznek. Hozzá kell szokni. Épp a napokban lesz az első ilyenem matekból. Nehezebb dolgom lenne, ha ez lenne az első bizonyítgatós, matekos szóbelim. És itt még a kettesért is sokkal jobban meg kell küzdenem.

Jobban jársz, ha most kicsit jobban oda teszed magad. Egyrészt erősebb alapokkal fogsz rendelkezni, aminek a hiánya nagyon rossz következménnyekkel járhat az egyetemen; másrészt kicsit hozzászoksz a tanuláshoz. Mert hogy azt is tanulni kell. Itt pl. sokan szerintem azért véreznek el, mert nem tudnak tanulni: sem a módszereik nem megfelelőek, sem a kitartásuk nem elég. Aztán repülnek fél év után.

Nem bántani szeretnélek, ezek csak jó tanácsok a jövőre nézve :) Nem azért érettségizel, nem azért tanulsz, hogy felvételt nyerj az egyeremre. Hanem azért, hogy megfelelő tudást szerezz ahhoz, hogy majd el tudd végezni a kiválasztott szakot.

Nem lehet olyan buta, ha 2 C1-es nyelvvizsgád van/lesz. Nekem pl. még semmilyen nincs, mégis szóbeliztem matekból (valahol talán azért nincs, mert nem akartam egyszerre a kettőt bevállalni). De egy nyelvvizsgát le lehet tolni később egy nyár alatt.

2019. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyelvizsgabol az 3gyik már megvan a másikra meg most jelentkeztem az is midnejart meg lesz. Csak attól félek hogy nem 5udom Meg tanulni a matekot mert semmit nem értek belőle. Szerintetek tényleg a tanulási módszerremmel van baj, vagy egyszerűen nem tudom megérteni.
2019. jan. 18. 10:10
 7/23 anonim ***** válasza:
hát az baj, ha nem érted a matekot... a rajzzal hogy állsz? mert lehet, hogy nem mérnöki pálya jó neked, hanem valami más.
2019. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Melyik részét nem érted? Hogy tanulsz? Mennyit?

Ha semmit nem értesz belőle, felejtős a mérnöki pálya. Senki se akarja, hogy rászakadjon a mennyezet, mert a kedves mérnök nem jó matekból.

2019. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De szerintem még tudom tanulni. Szerintetek egy emelet/közép matek és egy emelet töri érettségivel mennyi esélyem van bekerulni ha a pontjaim meg vannak?
2019. jan. 18. 10:37
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Minek az emelt töri? Arra nem kapsz plusz pontot. Csak rontani fogja a pontszámodat (mert szinte biztosan rosszabb lesz, mintha közepet írnál). Csinálj inkább fizikát.
2019. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!