Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik kötelező olvasmányt...

Melyik kötelező olvasmányt nem olvastad el (soha)? Hogy élted túl azt az időszakot, amikor az volt a tananyag, és miért nem olvastad el azóta se?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 20:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sokat csak rövidítettben olvastam el (kb az összeset szinte), amiből részletet is kérdeztek ott egy fejezetet elolvastam. Az ok pedig az hogy nem érdekelt soha az ilyen típusú kötelező olvasmány, más az ízlésem egyszerűen.
2019. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Egri csillagok. Megnéztem filmen, apukám írta meg az olvasónaplót. Talán 3 órán foglalkoztunk vele, akkor lapítottam. Soha nem fogom elolvasni, mert nem érdekel. Hatodikban már regényeket olvastam (nem kötelező olvasmányt), azóta is napi szinten olvasok.
2019. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"nem érdekelt soha az ilyen típusú kötelező olvasmány"

Milyen típusú? Nagyon sokféle típus van a kötelezők között: ifjúsági regény, eposz, romantikus regény, stb.

2019. jan. 17. 21:01
 4/25 A kérdező kommentje:

"azóta is napi szinten olvasok"

Ponyvát, komolyabbakat, vagy ezt is, azt is?

2019. jan. 17. 21:02
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Jókait. Reménytelenül unalmas és borzasztó a hosszú leírásaival. Elolvastam a tartalmát meg pár oldalt és bíztam benne, hogy nem bukok le.
2019. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Konyvmoly vagyok, de eletemben nem olvastam meg kotelezot. Altalanosban mindig elolvastuk az osztallyal kozosen ujra, gimiben meg valahogy megoldottam. De mindig nagyon gaz erzes volt 😂
2019. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
43%

Én szinte semmit. Kivétel nekem pont Jókai, aki az egyik kedvencem (de nem akkor olvastam épp azt a regényét, hanem később) és Shakespeare, akit szintén szeretek (azt akkor olvastam, amikor kellett. A többiből az elején még csak-csak elolvastam ezt-azt (pl. a Legyek urát), de általában úgy nézett ki, hogy elkezdtem, de rájöttem, hogy rettentően taszít és vagy az első 2-3 fejezet után csak átlapoztam (minden oldalon beleolvastam 2-3 mondatba, hogy nagy vonalakban kövessem az eseményeket) és/vagy elolvastam egy összefoglalót. Végig szín ötös voltam, sosem volt hátrányom ebből az órákon, sőt, volt, hogy a legjobb összehasonlító elemzést én írtam két olyan könyvből, amibe (szinte) bele sem néztem:D


Amúgy én is szívesen olvasok, és gimis koromban is szívesen és sokat olvastam. Persze, szórakoztató irodalmat is (elsősorban krimiket, történelmi regényeket), de szépirodalmat is (Jókai, Mikszáth, Steinbeck, Dumas, Maupassant)

2019. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok. Túl későn jutott eszembe, hogy el kell olvasni, és már nem volt rá időm. Azt hiszem valahogy úgy csináltam, hogy csak minden második oldalt olvastam el, sok részt csak átfutottam, meg elolvastam néhány összefoglalót. Talán egyszer elolvasom, de nem nagyon érdekelnek a történelmi regények. Ezen kívül még az Odüsszeiát se olvastam el, egyszerűen minimálisan sem kötött le. Egyébként ezen kívül minden más kötelezőt elolvastam, ha jól emlékszem. Nekem sosem volt velük bajom, sokuk kifejezetten tetszett.
2019. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Egri csillagok, Kőszívű ember fiai, Az arany ember.

Minden mást elolvastam valahogy ezek a magyar "nagy regények" nagyon de nagyon nem jöttek be :/

2019. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Több is volt, és nem okozott problémát, mivel órán megnéztük a belőle készült hiteles feldolgozást, így mindenkinek jobban megragadt a történet, szereplők, minden.
2019. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!