Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik kötelező olvasmányt...

Melyik kötelező olvasmányt nem olvastad el (soha)? Hogy élted túl azt az időszakot, amikor az volt a tananyag, és miért nem olvastad el azóta se?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 20:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"órán megnéztük a belőle készült hiteles feldolgozást, így mindenkinek jobban megragadt a történet, szereplők, minden"

Nálunk ilyen sose volt, de végülis nem rossz megközelítés a tanár részéről, ha belegondolok. Mert tulajdonképpen két cél van:

- hogy megismerjék ezeket az alapműveket a diákok és

- hogy megszeressék magát az olvasást mint tevékenységet.

De az utóbbit egyáltalán nem biztos, hogy el lehet érni azzal, hogy épp az előbbieket olvastatjuk velük. Az alapműveket megismertetni filmek alapján is lehet, olvasni meg hadd olvassanak azt, amit akarnak, mert ha nemszeretem műveket adunk a kezükbe, akkor éppenhogy megutálják.

2019. jan. 18. 06:00
 12/25 chtt ***** válasza:
100%

Illyés Gyula: Puszták népe. Reménytelenül unalmasnak találtam gimis koromban, és eszembe sem jutott próbálkozni vele azóta, annyi más könyv van...

Jókait (Kőszívű) általánosban és gimiben is megúsztam, már nem emlékszem, hogyan - elkezdtem én böcsülettel, aztán elaludtam rajta. Fura módon, főiskolás koromban egyszer csak rákaptam, és utána faltam Jókai regényeit.

Egyébként minden kötelezőt elolvastam, a többségük tetszett is, és igazság szerint hálás is vagyok érte, hogy volt ilyen, mert magamat ismerve jó párat talán a kezembe sem vettem volna magamtól, így lemaradtam volna valami jó olvasmányról, klassz élményről.

2019. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok, Az arany ember, Antigoné, Goriot apó. Most ezek jutottak eszembe. Mindegyiket elkezdtem, de pár oldalnál tovább nem bírtam. Az összes többi kötelező olvasmányt viszont elolvastam. Amiket nem olvastam, azoknak nagyon felkészültem a tartalmából, plusz megtanultam nagyon jól azt, amit a tanár elmondott órán (vagy a tankönyvben benne volt), így simán tudtam belőle dolgozatot írni.
2019. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban összesen 2 volt: Pál utcai fiúk, ezt elolvastam, és az Egri csillagok. Utóbbiba belekezdtem, eljutottam egy ideig, vártam az izgalmas részt, mivel az idősebbek azt mondták hogy hú de milyen izgalmas, aztán soha nem jött el ezért félbehagytam :D


Aztán gimnáziumban más lett a helyzet: volt egy pár kötelező minden évben. Kilencedikben egyet olvastam el, az Antigonét, mert ez volt olvasható. Iliász, Odüsszeia volt még, de bele sem kezdtem.


Talán ez az egy volt amit gimi alatt végigolvastam. Mindig átmentem félévkor is és év végén is, ezzel soha nem volt gondom. A számonkérések során a tanár úr soha nem a tartalmat kérdezte, hanem leginkább műfaj, szereplők, konfligtusháló, világkép, emberkép, ilyen összetettebb dolgok. Igaz ami igaz, hogy kicsit könnyebb dolgom lett volna, ha elolvasom őket dehát na...


Egyszer a történelemtanárom adott fel kötelezőt. Na azt elolvastam. Mivel a világon kb. mindenki imádja Orwell 1984 c. könyvét, ezétt arra hajlandó voltam :D ebben az esetben a tanár szigora is közrejátszott, mert azt mondta, hogy aki nem olvassa el az TZ 1-est kap. Nem akartam neki csalódást okozni, mivel ő is szeretett engem, meg én is őt :D


Ennek ellenére magyarból 80 százalékos érettségit tettem.

2019. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Több volt. Iliász, Odüsszeia, Aeneis, A fösvény, Az ember tragédiája, A rab ember fiai, Háború és béke, Vörös és fekete, Anna Karerina -hirtelen, amik eszembe jutnak.

Azóta sem érdekeltek, akkor sem, a kettest mindig összepuskáztam ezeknél a dolgozatoknál.

2019. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal rövidebb lenne a lista, ha inkább azt sorolnám fel, hogy melyeket olvastam el. 12 év alatt talán hármat vagy négyet olvastam el. Nem vagyok rá büszke, de ez van. Imádtam amúgy olvasni mindig is, de azt utáltam, ha valamit kényszerből kell csinálni.

Úgy éltem túl, hogy helyette elolvastam őket rövidített változatban és/vagy megnéztem belőle a filmet, ha volt.

Csak egyszer buktam le, hogy nem olvastam el.

2019. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%
Általános suliban még elolvastam a kötelezőket, még ha nyögve nyelősen ment is. Középsuliban többet hanyagoltam. Amire emlékszem, hogy nem olvastam: Az arany ember, Antigoné, Bánk Bán, Vörös és Fekete, Szigeti veszedelem, Hamlet. Úgy emlékszem az Arany virágcserép, Candide, Rómeó és Júlia, Csongor és Tünde, Anyegin, Az ember tragédiája, Édes Anna megvolt.
2019. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig becsületesen elolvastam a kötelezőket, némelyik még tetszett is, viszont a Goirot apóba belebuktam. Hiába olvastam semmi nem maradt meg, úgyhogy föladtam. A dolgozathoz elég volt a könyvben lévő elemzés és egy rövidített történetleírás. Ha jól emlékszem, 4-es lett.
2019. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindet elolvastam, tény, hogy a többségük élvezhetetlen volt, de nem ártottak meg. A tanórákon alig került sorra néhány közülük, mert mindig le voltunk maradva, így azok sem voltak bajban, akik sosem olvasták el a kötelezőket.
2019. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Szigeti veszedelem
2019. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!