Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés
JoeyJoy nevű felhasználó kérdése:

Egy 3,29 kg tömegű farönk hány kg tömegű vizet szorít ki? A faronk surusege 0.6 kg/dm3

Keress kérdéseket hasonló témákban: matematika, fizika

jan. 18. 11:27  Privát üzenet  

A válaszok

Tételezzük fel bogy a farönk elsüllyedt a vízben mert tiszafából volt.

Tömeg= sürűség*térfogat képletből a térfogatot számold ki!

3,29=0,6*V

V=3,29/0,6=...dm3.

Mivel a víznél dm3=liter=kg. Innen menni fog.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 18. 11:38 Privát üzenet
#1! "Tételezzük fel bogy a farönk elsüllyedt a vízben mert tiszafából volt." A feladatban:A faronk surusege 0.6 kg/dm3

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 18. 11:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem tanulok fizikát, de azt tudom, hogy sehogy sem fog elsüllyedni ez a farönk mert a sűrősége < a víz sűrűségénél

# 3/4Időpont jan. 18. 12:04 Privát üzenet

Első vagyok. Elnézést kérek, hogy hülyeséget írtam (részben).

Kiszámolod a farönk sűrűségét. V=3,29/0,6=329/60=5,48dm^3. Ennek a térfogatnak a 60%-a lesz a víz alatt. Azaz 3,29dm^3 fa lesz a víz alatt, ami 3,29dm^3 = 3,29 kg vizet szorít ki.

Bár nem vagyok fizikus, de szerintem így logikus a megoldás.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 18. 19:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy 3,29 kg tömegű farönk hány kg tömegű vizet szorít ki?
Ha ki kell szamolni egy oldat tomegszazalekat pl, es meg van adva az adott oldal surusege, akkor azt igy figyelembe kell venni?
Egy farönköt elindítanak a hegyoldalról 21,6 km/h sebességgel. A farönk 0,5 m/s2 gyorsul. Mikor éri el (hány másodper múlva) a farönk a 43,2 km/h sebességet?
A Nap sugara 700. 000km. Felszinen a gravitacios gyorsulas 274 m/s². Mekkora a Nap tomege es atlagos surusege?
Mekkora a hidrogen surusege standardallapotban?
A jeg surusege 0,9kg/dm3 (font a sarokba lenne a harmas) mot jelent ez? Mekkora a terfogata 18 kg jegnek? 2. Az aluminium surusege 2,7g/cm3 (font a sarokba lenne a harmas)...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!