Egy 3,29 kg tömegű farönk hány kg tömegű vizet szorít ki? A faronk surusege 0.6 kg/dm3


2019. jan. 18. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel bogy a farönk elsüllyedt a vízben mert tiszafából volt.

Tömeg= sürűség*térfogat képletből a térfogatot számold ki!

3,29=0,6*V

V=3,29/0,6=...dm3.

Mivel a víznél dm3=liter=kg. Innen menni fog.

2019. jan. 18. 11:38
 2/4 anonim ***** válasza:
#1! "Tételezzük fel bogy a farönk elsüllyedt a vízben mert tiszafából volt." A feladatban:A faronk surusege 0.6 kg/dm3
2019. jan. 18. 11:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tanulok fizikát, de azt tudom, hogy sehogy sem fog elsüllyedni ez a farönk mert a sűrősége < a víz sűrűségénél
2019. jan. 18. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elnézést kérek, hogy hülyeséget írtam (részben).


Kiszámolod a farönk sűrűségét. V=3,29/0,6=329/60=5,48dm^3. Ennek a térfogatnak a 60%-a lesz a víz alatt. Azaz 3,29dm^3 fa lesz a víz alatt, ami 3,29dm^3 = 3,29 kg vizet szorít ki.


Bár nem vagyok fizikus, de szerintem így logikus a megoldás.

2019. jan. 18. 19:13