Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti hogyan fordítanátok le ezt...

Ti hogyan fordítanátok le ezt a mondatot?

Figyelt kérdés
The lifeguards were training at a beach on the North Island when they were menaced by a 3-metre shark, before the dolphins raced in to help.

2019. jan. 24. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Az életmentők éppen egy észak-izalndi parton gyakorlatoztak, amikor egy három méteres cápa leselkedett rájuk, mielőtt a delfinek a segítségükre nem siettek.
2019. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
75%

kb. - a vízimentők North Island (Seychelle-szigetek) egyik strandján gyakorlatoztak, amikor egy háromméteres cápa ??megtámadta/üldözőbe vette?? (szó szerint: fenyegette, de az nekem oly furán hangzik) őket, mielőtt a delfinek a segítségükre siettek volna.


Hm, a vége sem tűnik az igazinak, de majd csiszolsz rajta.

North Island - nem tudom, hol tartasz a nyelvtanulásban, lehet, hogy te is tudod, neveket nem fordítunk (kivéve persze, aminek van magyar megfelelője), akkor bocs.

Seychelle-szigetek - nincs az eredeti szövegben, fordítóként te döntöd el, hogy a célközönség függvényében beleteszed-e ezt az infót vagy nem.

2019. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva??? #1
2019. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
63%
Nem tudom, én nem pontoztalak le (senkit sem szoktam, aki segít). Talán azért, mert ezen a fantasztikus fórumon sokaknak ez az egyetlen szórakozása. Sok teljesen hibátlan válasz is jut néha teljes nullázásra, hacsak nem járnak arra hozzáértők, akik pár zöld kézzel kicsit feljebb tornázzák a százalékod. Sokan mondják, hogy rég nem törődnek vele, én sajnos még mindig vagyok oly érzékeny, hogy bántson, ha a jóért rosszal fizetnek - ki tudja, talán egyszer kinövöm. :)
2019. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgázni megyek (Origo. Fordítást gyakoroltam és ennél a mondatnál teljesen lefagytam. Értem magát a mondatot, csak összerakni nem tudom szép kerekre.) február elsején, majd kiderül milyen szinten vagyok! Köszönöm a segítséget!
2019. jan. 26. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Talán célszerűbb lett volna nem kétnyelvű nyelvvizsgát választani.
2019. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
63%
Tudom, újabb piros kéz, de azért én szívesen látnám a lepontozók megoldásait... úgy lenne tisztességes, nem?
2019. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!