Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fontos a nemzetiségünk?...

Fontos a nemzetiségünk? Fontos egy nemzethez tartozni? Miért?

Figyelt kérdés
Röviden aki tudja megválaszolni annak köszi :)

2019. febr. 2. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Erre nem létezik egy objektív, alapigazságként kimondott válasz. Ha neked az, hurrá. Ki hogy érzi.
2019. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, fontos, mivel a nemzetiséged alapvetően meghatározza az életedet, azt hogy milyen nyelvet beszélsz, milyen szokásaid, hagyományaid, értékeid vannak - ezek az alapjai egy nemzetnek, azért jöttek létre a nemzetállamok, hogy a különböző nemzetiségeknek, etnikai csoportoknak saját országa legyen, ahol a saját szokásaik szerint élhetnek. Ha ez a jogunk most nem lenne meg, akkor nálunk népesebb és erősebb nemzetek már rég elfogláltak volna a mi terünket, elnyomtak volna minket, az ő nyelvüket beszélnénk és az ő szabályaik és kultúrájuk szerint élnénk. Ugyebár ez a történelem során nagyon sokszor megtörtént pl. Magyarországgal és rengeteg más néppel is.
2019. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

#2 Nem az volt a kérdés, hogy a nemzetek, nemzetállamok fontosak-e.

Én például nem érzem fontos tényezőnek azt, hogy egy nemzethez tartozom. Nem is elhanyagolható, nem is fontos, egyszerűen csak van, amit nem választhattam meg, csak ez adatott. Szerintem nem kifejezetten ápolom a hagyományokat, és a magyar társadalom értékrendszerével sem értek mindig egyet. Sőt, inkább többségében nem. De az anyanyelvem például fontos tényező.

Nem olyan fekete-fehér ez. Szóval ismét csak azt mondhatom, hogy annyira fontos a nemzetiséged, amennyire az egyén annak érzi.

2019. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

*nemzetisége.

Nyugodtan pontozzatok le, én csak elmondtam a saját véleményem, és hogy én hogy érzem.☺️ Legyen saját, kialakult véleményed kérdező, mindentől függetlenül mondom, mert nagyon fontos.

2019. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem érzed fontosnak a nemzetiségedet, mert nem vagy olyan helyzetben, hogy fontosnak kelljen érezned, ezt a biztonságot pedig annak köszönheted, hogy léteznek nemzetállamok. Ha holnaptól kezdve nem lenne önrendelkező joga az országnak, más népek elfoglalnák az országot, és mondjuk bevezetnék a shariát, hirtelen fontosnak éreznéd a nemzetiségedet. Vagy ha mondjuk Romániában, vagy a Vajdaságban, Felvidéken születtél volna, más lenne a hozzáállásod.
2019. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Te honnan tudod azt, hogy milyen helyzetben vagyok?☺️ Ez nagyon vicces így. De mindegy, nem akarom szétoffolni a kérdést, és úgy sem lenne értelme.
2019. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Ez a reakciód csak azt bizonyítja, amit előzőleg írtam. És igen, tényleg nem kellene offolni, úgyhogy jó, hogy nem kezdtél el hazudozni, csak hogy 'igazad' lehessen.
2019. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: Szerintem ezt gondold át mégegyszer. Egyébként ezt a kérdezőnek is mondom, hogy próbálja meg úgy megközelíteni a kérdést, hogy mi van akkor, ha valaki nem tartozik egyetlen nemzethez sem és ezáltal választ fog kapni arra, hogy miért fontos tartozni valahová.


Csak pár apró hint: Nem lesznek jogaid. Mindenki kívülállóként fog rád tekinteni (itt gondolj csak arra, hogy az országok kisebbségét mennyi hátrányos megkülönböztetés szokta érni, pedig még ők is tartoznak valahová). Stb.

2019. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

"8 Értem, amit mondasz. De az, hogy valaki nem tartozik semmilyen nemzethez nagyon kirívó és sajátos eset, ami nem történik csak úgy. Szóval nehéz elképzelni, és nem is tudom, hogy jogilag hogy működik ez az egész. De azt tudom, hogy számomra inkább a negatív irányba mutat az a tény, hogy adatott egy dolog, amit nem választhattam, csak kaptam. És most itt az állampolgárságot és a nemzetiséget külön venném, én az előbbiről beszéltem most.

Igen, nagyon sok kisebbségben élő ember szenved pontosan emiatt, és ezért se tudok úgy tekinteni erre, mint "fontos" dolog. Épp elég ember halt már meg és szenvedett eleget értelmetlenül ostoba sovinizmus és nacionalizmus miatt.

Azt mondod, hogy ha nem tartoznék "ide" (igazából lényegtelen, melyik országról beszélünk), akkor kívülállónak érezném magam. De ha én sokszor érzem magam így is annak? És mi van, ha az adott ország nem nézi a jogaimat, vagy nem illetnek meg olyan jogok, amik másokat igen? Ilyen esetek is vannak, szerintem nem kell bemutatni külön. Ilyenekért vannak nekem összességében inkább negatív érzéseim úgy amblokk a nemzetek iránt. Persze, a nemzetisége minden embert meghatároz, így vagy úgy, de egyik sem "jobb" a másiknál, és ezt elég sokan elfelejtik, akiknek "fontos" a nemzetisége.

2019. febr. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

És még idéznék az egyik kedvenc festőmtől, talán kapcsolódik is az egész témához, és hogy egy kicsit jobban megértsd a gondolatmenetemet, mert szerintem elég zagyva lett, nincs már kedvem gondolkodni és regényeket írni:D

'I am fifty years old and I have always lived in freedom; let me end my life free; when I am dead let this be said of me: 'He belonged to no school, to no church, to no institution, to no academy, least of all to any régime except the régime of liberty.'

2019. febr. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!