Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az a szólás, hogy:...

Mit jelent az a szólás, hogy: A semmibe felesleges a só?

Figyelt kérdés
Gyermekem 3. osztályos nyelvtan munkafüzetében van egy feladat, ahol szólások jelentését kell megbeszélni. Utánakerestem ennek a szólásnak interneten és O. Nagy Gábor: Magyar szólások és közmondások könyvében is, de sajnos nem találtam. Illetve egy oldalon fel voltak sorolva cigány mondások, ahol meg is találtam ezt, de magyarázat nem volt hozzá.
2019. febr. 6. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ami nincs, abba nem kell semmi!
2019. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Józan paraszti ésszel a tippem az, hogy ha valamiből a lényeg hiányzik, akkor azt felesleges díszítgetni, javítani, mert úgysem lesz jó.
2019. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Logikusak. Kedves 1. válaszoló, csak gondolod, hogy ezt jelenti vagy esetleg olvastad valahol? Jó lenne, ha lenne valami írásos forrás hozzá.Köszi! :)
2019. febr. 6. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb annyit jelent, mint hogy "adtunk a sz rnak egy pofont". Vagyis hogy ettől sem jutottunk előrébb, kár érte...
2019. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kb olyan, hogy szarból nem lehet várat építeni :D
2019. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!