x = log5^34

ez a megoldása az x-nek?


2019. febr. 13. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
x = log
2019. febr. 13. 18:26
 2/5 anonim ***** válasza:

x = log(5,34)

ötöt hányra emeled hogy 34-et kapj.

2019. febr. 13. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább log_5 34, de valószínűleg jóra gondolsz, szóval igen. (A kalap a mögötte levő számot/karaktert felső indexbe teszi, az alulvonás pedig alsóba.)


Kicsit máshogy: ln(34)/ln(5).

2019. febr. 13. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:

x = ln(34) / ln(5; vagy x = log(34) / log(5)

Ami 2,1910509858.

2019. febr. 13. 18:30
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen igen, úgy értettem, csak nem tudom máshogy jelölni.

:D na akkor megértettem :D ez az

2019. febr. 13. 18:36