180 pénzdarabom van, csupa 20 Ft-os és 50 FT-os. Ha annyi 50 Ft-osom lenne, ahány 20 Ft-osom van, és annyi 20 Ft-osom lenne, ahány 50 Ft-osom van, akkor 2-szer annyi pénzem lenne mint így?


2019. febr. 14. 18:50
 1/2 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy mennyi pénzem van? Előre is köszönöm.
2019. febr. 14. 18:51
 2/2 bollocks ***** válasza:
63%

h+ö=180

h*50+ö*20=2*(h*20+ö*50)

2019. febr. 14. 19:06