Egy gáznemű tüzelő anyag sűrűsége 127 celsius fokon és 2 atmoszférán 0,9756 g/dm^3.Hatátord meg a gáz móltömegét(molekulatömegét)

tehát:

Ró=0,9756 g/dm^e

T=400 K

p=2 atm

M=?(g/mól)

De hogyan tovább?

9es vagyok.

Köszi előre is:)


2019. febr. 20. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ideális gáz állapotegyenlete:

p*V = m/M*R*T,

ahol R = 8,31446 J/(mol*K).

Ezt m-mel osztva

p*V/m = p*ρ = R*T/M,

M = R*T/(p*ρ) = … (Tessék helyettesíteni.)

2019. febr. 20. 21:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Illetve:

p*V/m = p/ρ = R*T/M,

M = R*T*ρ/p = … (Tessék helyettesíteni.)


Bocsánat!

2019. febr. 20. 21:51
 3/7 A kérdező kommentje:
De a suliban mi az R-t 0,082-nek vettuk,akkor azzal hogy?
2019. febr. 20. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanígy, és akkor a Rót és a nyomást se kell átváltanod SI-be a retardáld egységekből. Szóval akkor nem kell izélned a mértékegységváltással.


R = 8,31446 J/(mol*K) = 0,0820573 dm^3*atm/(mol*K).


[link] (Remélem, hülye GyK nem b* el.)

2019. febr. 20. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
miért ilyen f:)szság mértékegységekkel tanultátok? Jó hogy a "ró"-t már nem slug/négerf:)sz2 -ben tanultátok.SI mértékegységek esetén R=8,314 mindenütt ezt alkalmazzák.
2019. febr. 23. 15:03
 6/7 A kérdező kommentje:
A tanárnő azt mondta,hogy csak 10től fogjuk úgy tanulni...
2019. febr. 23. 18:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig a mértékegységek váltását már 7.-ben meg kellett volna tanítani…


Szóval mondjuk SI-ben a mértékegységek:

[p*V] = [m/M*R*T],

[p]*[V] = [m]/[M]*[R]*[T],

Pa*m^3 = kg/(kg/mol)*[R]*[K],

[R] = Pa*m^3/(mol*K),

remélem, eddig követhető. (Ugye mellesleg a Pa*m^3 = N/m^2*m^3 = N*m = J.)


A ti mértékegységeitekkel:

R = 0,0820573 dm^3*atm/(mol*K),

de ugye itt az atm helyére beírhatjuk, hogy 1 atm = 101 325 Pa, a dm^3 helyére pedig hogy 0,001 m^3:

R = 0,0820573*(0,001 m^3)*(101 325 Pa)/(mol*K) =

R = 0,0820573*0,001*101325 Pa*m^3/(mol*K) = 0,0820573*101,325 J/(mol*K) =

R = 8,31445592 J/(mol*K) ≈ 8,31446 J/(mol*K).


Tehát ugyanaz a kettő, és ezt te is megértheted, ha elhiszed, hogy a mértékegységek egyszerűen csak szorozva vannak a számértékekkel.

2019. febr. 23. 18:41