Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeketek a matek feladatokat...

Gamegép kérdése:

Ezeketek a matek feladatokat hogy lehet megoldani? Többi lent

Figyelt kérdés

Ezeketek a feladatokat eltudnátok magyarázni hogy hogyan kell megoldani mit kell alkamzani?

1 feleqdat

r=12cm

középponti szög=70 fok

i=?

Kör cikk=?



2 feladat

r=10cm

Kör cikk=27 négyzet cm

i=?

Középponti szög=?



3 feladat

r=15 cm

i=20cm

Kör cikk=?

Középponti szög=?



4 feladat

Kör cikk=50 négyzet cm

i=12cm

r=?

középponti szög=?



5 feladat

r=15 cm

i=?

Kör cikk=200 négyzet cm

Középponti szög=?



#feladat #a matek #eltudnátok magyarázni ? (Többi lent)
2019. febr. 23. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladathoz csináltam egy ábrát, ha ügyes vagy, mindhez használhatod:

[link]

2019. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.feladat

Először is, hogy kitud számolni a körcikk területét kikell számolni az egész kör területét.

A kör terülét képletbe behelyetesítünk:

12*12*3,14=452,16

452,16cm2 tartozik a 360°-hoz=> egyenes arányossággal kiszámolhatod a 70° tartozó területet.

Szívesen segítek a többiben ha ha szeretnéd :)

2019. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyából az egyenletek a fejembe vannak csak azt nem tudom hogy ha meg add 2 értéket akkor utána mit kell számolni.pl a kör területét kell elször vagy a kerületét.Az utolsó valaszólonak meg köszönöm hogy felajánlotta hogy segit.Elfogadom a segitséget mert nagyon nem értem.Első válaszólonak is köszönöm szépen.
2019. febr. 23. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha körívről van szó akkor kerületet számolunk, ha pedig körcikk van megadva akkor területet számítunk.

[link]

Ha kérdésed van írj nyugodtan

2019. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!