Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egyetemen azt a feladatot...

Skyfall40 kérdése:

Az egyetemen azt a feladatot kaptam hogy én vagyok a tanár és beakarok vezetni egy új órát aminek a neve retorika. Tehát írnom kell egy beszédet hogy miért is kellene azt tanulni a gyerekeknek és miért is fontos. ?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit írjak és hogyan.

2019. febr. 23. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Nem mindegy hogy fogalmazod meg a kérdést kedves skyfall40...


Ha be akarnak vezetni egy új órát általában a diákok megkérdezése nélkül vezetik be..


[link]

És hasonlók.

Google a barátod e téren, szedd össze az érveket, írd össze őket.

2019. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Most én azt írom hogy én kb. miket írnék. Ha hülyeséget írok bocsi még csak középsulis vagyok.

Szóval először, a szövegemben köszönteném a jelenlevőket, hallgatókat, ha elő kell adnod, akkor fontos hogy azt határozottan,jó kiállással, megnyerő stílusban, megfelelő testtartással tedd mert egy jó szónoknak nem csak verbálisan hanem nonverbális jelekkel is kommunikál, meg kell győzze közönségét. Ismertetném, illetve felvezetném a témát, ide írnám a tétel mondatot, amit később kifejtenék. Aztán összegyűjtenék érveket, hogy először is miért tartom fontosnak az új tárgy bevezetését.

Pl.

- Retorika mint új óra bevezetése által az ember olyan tulajdonságokra is szert tehet ami a későbbiekben előnyt jelenthet számára. Ezek közül meg említeném hogy gondolkodásmódunk fejlődését teszi lehetővé, mivel az nem merül ki abban hogy valamivel nem értünk egyet. Vagy csak egyszerűen csak bólogatunk a körülöttünk lévő eseményekre, hanem

- megtanulunk állás pontot foglalni/formálni, így a világban nagyobb valószínűséggel tudjuk érvényesíteni nézeteinket,

- az ellenérvek meghallgatásával és rájuk való reflektálással átfogóbb képet alkothatunk a környezetünkről mivel így nem csak a saját hanem a másik személy nézőpontját is megismerhetem.

-jó szerkesztő képesség elsajátítását is lehetővé teszi, mivel beszédünknek logikusan felépítettnek, és érdekesnek kell lennie.

Ha bevezetik a retorikát, mint tantárgyat megtanulhatjuk ösztönözni környezetünket

Megemlítenék az érvekhez, illetve a témához illő statisztikát, könyveket, cikkeket. Aztán ellentmondanék az ellenérveknek. Valami ilyesmit írnék.


Felhasznált irodalom:

[link]

[link]

[link]

2019. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!