Tudnátok segíteni? (Geometria)

Egy húrnégyszög két szemközti szögének aránya 1:3, a másik két szemközti szög különbsége 75 fok. Mekkorák a szögek?

2019. febr. 23. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval a megoldás:

180°/4; 3*180°/4; (180° – 75°)/2 és (180° + 75°)/2.

2019. febr. 23. 20:04
 2/3 A kérdező kommentje:
egy kicsit pontosabban eltudná valaki magyarázni?
2019. febr. 23. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugye a húrnégyszögek szemközti szögeinek összege mindig 180° (ez van a linken). Ugye ezt tanultátok? Ha nem, akkor innét tudsz tájékozódni: [link]


Másrészt ha a szögek α, β, γ és δ, akkor az ezekre vonatkozóan azt jelenti, hogy

(1) α + γ = 180°,

(2) α/γ = 1/3 --> γ = 3*α,

ezt visszaírva (1)-be

α + 3*α = 180° --> α = 180°/4,

és γ = 3*180°/4.

(3) β + δ = 180°,

(4) β – δ = 75°,

(3) + (4): β = …,

(3) – (4): δ = …

2019. febr. 23. 20:39