Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3 fázisú hálózatoknál hogyan...

3 fázisú hálózatoknál hogyan tudom eldönteni hogy 220as vagy 380as a hálózat?

Figyelt kérdés
nagyon kezdő vagyok ebben a témában. Köszi

2019. márc. 3. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fázis és a nulla/föld között 240V, két eltérő fázis között 400V a feszültség, ennyi
2019. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na de bocs, átformálnám én ezt a választ.

Már persze akkor, ha ez a "nagyon kezdő vagyok ebben a témában" azért annyit csak jelent, hogy tudja, hogy van fázis- és vonali feszültség, és ezek között mi a különbség. Akkor:

Ki kell választani, melyik a vonali feszültség, és annak a névleges értéke jellemzi a hálózatot.

Amennyiben van fázisfeszültség is, akkor azt is ki kell írni, például 3x127/220 V vagy 3x 220/380 V.

Bár elég érdekes, hogy nemsokára 20 éve lesz, hogy a 220-ból 230, a 380-ból 400 lett, ki az a múmia, aki ilyen feladatot ad, hogy 380? A 127 V-os rendszer meg szerintem Magyarországon nem is volt, csak 3x110/190 V.

Az idők folyamán oda-vissza változott, hogy a 3x230/400 V vagy 3x400/230 V volt a szabványos megnevezés-alak.

Háromvezetős rendszernél csak vonali van a megnevezésben is.

2019. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj az ilyen kérdezőkkel, hogy felteszi a kérdést, aztán olyan választ kap, amihez kéne a visszacsatolás, és utána lehet pontosítani, de sem együttműködni, no meg hát megköszönni már nincs energiája.

Engem a köszönés nem érdekel, bár én magam igyekszem mindig megtenni, ha szívességet kértem.

2019. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2019. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, az a baj az ilyen választ írókkal, hogy ha elolvasnák a főkérdés alatti részt is akkor láttnák, hogy előre meg is köszöntem... am én meg is értettem mert az első válaszoló egy pontos választ adott, amiből én egyből meg is értettem a kérdéses részt.
2019. márc. 9. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Látom, még mindig nem érted, amit én írtam, de mindegy.
2019. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!